صفحه اصلی > ویژه : ۱۰ خبر داغ جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در تابستان ۱۴۰۲

۱۰ خبر داغ جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در تابستان ۱۴۰۲

تابستان ۱۴۰۲ برای مجموعه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی با خبرهای متنوع و گوناگون و مهم همراه بود که در این بسته خبری به ۱۰ خبر برگزیده در فصل تابستان به صورت کوتاه و گویا اشاره ای خواهیم داشت. البته حجم فعالیت ها و تنوع آنها گسترده است که بی شک به همه موارد نمی توان در قالب یک گزارش اشاره کرد اما چند دقیقه مطالعه بخشی از این اخبار خالی از لطف نیست.

******************

۱- برگزاری دورهمی معاونت آموزش

دورهمی اعضای جهاد دانشگاهی علوم پزشکی در بخش آموزش با حضور مدیران و معاونان و بخش های گوناگون این معاونت و برتر برگزار شد. در بخش هایی از این برنامه مدیران بخش های گوناگون دپارتمان های آموزشی به بیان توضیحاتی درباره نوع فعالیت و گزارشی از اقدامات و برنامه های انجام شده پرداختند و از جهادگران برتر در معاونت آموزش تقدیر شد.

۲- بازدید معاون پژوهش جهاد دانشگاهی از پژوهشکده ترمیم زخم و بافت (یارا)

دکتر یعقوب فتح الهی معاون پژوهش جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران همراه با احمد صالحی مرند میرکل راهبردی پژوهش و فناوری از بخش های گوناگون پژوهشکده ترمیم زخم و بافت (یارا) بازدید داشتند.

در حاشیه این بازدید که با حضور مدیران و معاونان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران همراه بود، دکتر مسعود حبیبی رئیس این سازمان با اشاره به سابقه فعالیت های پژوهشکده ترمیم زخم و برخی دستاورد های مهم این بخش در سال های گذشته گفت: حضور معاون پژوهش جهاد دانشگاهی و آشنایی بیشتر با فعالیت های در حال انجام برای ما مغتنم است و می تواند در راستای توسعه فعالیت ها موثر باشد.

 

۳- بازدید مدیر عامل خبرگزاری «ایسنا» از مجتمع درمانی «رسا»

مدیر عامل خبرگزاری ایسنا به همراه هیات همراه از بخش های گوناگون مجتمع درمانی رسا بازدید کرد. در این بازدید که با حضور محمد مهدی خیرجو مدیر عامل خبرگزاری ایسنا ، دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، معاونان این سازمان و اعضای مجتمع درمانی رسا انجام شد ، طرفین ضمن تبادل نظر به بررسی زمینه های همکاری مشترک پرداختند.

 

۴- برگزاری اولین جلسه از دوره جمع‌ خوانی آثار امام موسی صدر

کانون مطالعات اسلامی سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، اولین جلسه از دوره جمع‌ خوانی آثار امام موسی صدر را با محوریت کتاب «سفر شهادت » و با حضور پژوهشگر و مترجم اثر در محل تالار دکتر معتمدی برگزار کرد.

۵- رصد رضایت مندی مراجعه کنندگان به مراکز درمانی جهاد دانشگاهی

عضو هیات علمی گروه پژوهشی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: در ۶ ماه گذشته طرح پژوهش سنجی رضایتمندی خدمات گیرندگان از مراکز درمانی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به سفارش معاونت درمان این سازمان انجام شد.

دکتر مریم صداقت در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب گفت: آگاهی از میزان رضایت از خدمات ارائه شده و ارزیابی فاصله انتظارات از خدمات دریافتی در هر مجموعه خدماتی کلید ارتقاء کیفیت و ارائه خدمات مطلوب تر است.

۶- برگزاری دوره فشرده درمان اختلال هراس از پرواز

مجتمع درمانی سلامت روان رسا وابسته به سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در راستای رسالت تخصصی خود و با هدف یاری رساندن به این تعداد هموطنان با همکاری یکی از شرکت های هواپیمایی معتبر داخلی نسبت به طراحی و اجرای دوره آموزشی درمانی هراس پرواز اقدام کرده است.

این دوره آموزشی که در مجموع ۲۰ ساعت است که ۱۴ ساعت آن بصورت نظری به آگاه سازی و توانمند سازی روانی با رویکرد ptc یا به عبارتی همان پارادوکس درمانی خواهد گذشت و ۶ ساعت باقیمانده در دو بخش ۳ ساعته در محل فرودگاه مهرآباد برگزار خواهد شد.

۷- تقدیر از معاونت آموزش جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران

همزمان با پنجاهمین گردهمایی معاونان آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی در اصفهان و حضور مدیران، از فعالیت های سازمان علوم پزشکی تهران، به عنوان یکی از شش واحد برگزیده حوزه معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی تقدیر شد.

 

۸- بازدید خبرنگاران از بخش های گوناگون پژوهشکده زخم و ترمیم بافت (یارا)

تعدادی از خبرنگاران رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها ضمن بازدید از بخش های گوناگون پژوهشکده زخم و ترمیم بافت (یارا) وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، از نزدیک با فعالیت های این مرکز آشنا شدند.

در این بازدید دکتر مسعود حبیبی رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر محسن فاتح معاون پژوهشی و دکتر معصومی معاون درمان این سازمان حضور داشتند.

۹-صدور مجوز فعالیت شعبه استان قزوین مرکز درمان در منزل

برای بهره مندی ساکنان استان قزوین از خدمات درمان در منزل، مجوز ایجاد نمایندگی این مرکز در قزوین صادر شد که پس از دریافت مجوزهای استانی بزودی شاهد افتتاح این نمایندگی در استان قزوین خواهیم بود.

بر اساس سیاست های جدید این مرکز مقرر شده است نمایندگی های استانی بر اساس پروتکل های استاندارد مرکز درمان در منزل دَم به سازمان های جهاددانشگاهی مستقر در استان ها اعطا شود و با افتتاح این مراکز، امکان دریافت خدمات درمانی و مراقبتی در منزل استاندارد و بر اساس پروتکل های مشخص برای ساکنان این مناطق فراهم خواهد شد.

 

۱۰- مراسم بزرگداشت روز پزشک

مراسم بزرگداشت روز پزشک در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی برگزار شد دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم تقدیر از پزشکان این سازمان ضمن ابراز خرسندی از فرصت بدست آمده گفت: حقیقتا زبان قاصر است در تشکر از عزیزانی که برای درمان و کمک به انسان‌های دیگر حتی از خود می‌گذرند. همیشه وقتی اسم پزشک می‌آید افراد و عامه جامعه اولین نگاه را به افراد متمکن دارند و تعداد ویزیت بیماران و عمل‌های جراحی را شمارش می‌کنند اما وقتی درون جامعه پزشکی باشید متوجه می‌شوید که چگونه تمام وجود خود را برای درمان و شفای بیماران گذاشتند.

 

*تهیه و تنظیم اخبار:  علی البرزی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید