صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و معاونت فرهنگی : اولین دوره از سری برنامه‌های «ورای روپوش سفید» برگزار شد

اولین دوره از سری برنامه‌های «ورای روپوش سفید» برگزار شد

برنامه «آن روی سکه‌ی زندگی حرفه‌ای» از سری برنامه‌های «ورای روپوش سفید» به همت اعضای کانون نبض اندیشه سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی در تالار دکتر معتمدی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، سپهر حسنی دانشجوی رشته پزشکی و دبیر این کانون به توضیح محتوای جلسات پرداخت و گفت: در این دوره‌ها پزشکان به تجربیات زیسته و روایت‌هایی از بالین می‌پردازند.

وی افزود: در این راستا و در اولین جلسه از این دوره، دکتر زویا طاووسیان پزشک متخصص زنان و زایمان و نویسنده کتاب‌ مورتالیته و جیغ سیاه حضور داشته و تجربه‌های شخصی خود را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند.

حسنی با اشاره به موضوعات مطرح شده توسط اساتید در این دوره‌ها اظهار داشت: موضوعات اصلی جلسات که به آن پرداخته می‌شود شامل: « فرسودگی شغلی در رشته‌های پزشکی»، «فرهنگ مراقبت دو‌ سویه در رابطه پزشک و بیمار»،« مشغله‌های پشت صحنه حرفه‌ی پزشکی»، «خستگی در رفتار همدلانه» و « من هم آدمم؛ جمله‌ای که مغفول می‌ماند» است، که بالطبع دکتر طاووسیان با اشاره به سختی‌های این مسیر و تجربیات خود افق بازتری پیش روی دانشجویان قرارداده و نیز امید به آینده‌ای بهتر را برای ایشان ترسیم کرد.

دبیر کانون نبض اندیشه با اعلام اینکه شرکت‌کنندگان جلسه فوق به طور عمده دانشجویان پزشکی مقطع بالینی بودند، گفت: جلسه با پنل پرسش و پاسخ پیرامون تجربه‌های بالینی به پایان رسید.

وی عنوان کرد: در پایان از دکتر طاووسیان با اهدای تابلوی سردر دانشکده پزشکی که ارزش معنوی آن به طراحی توسط دانشجوی رشته پزشکی است، تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، دانشجویان علاقه‌مند به مباحث اندیشه‌ ورزی در حوزه های اجتماعی و فلسفی و نیز کتاب و کتابخوانی می‌توانند از طریق لینک @nabzeandisheh_javanehn در کانون نبض اندیشه سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران (جوانه جهاد) عضو شده و به زمان برگزاری نشست‌ها ، کارگاه‌ها و محتوای تولید شده توسط اعضای این کانون دسترسی داشته باشند. / انتهای مطلب

دیدگاهتان را بنویسید