صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و ویژه : از دست اندرکاران کنگره «پزشکی مبتنی بر سبک زندگی» و رویداد «ایده بازار سلامت» تقدیر شد

از دست اندرکاران کنگره «پزشکی مبتنی بر سبک زندگی» و رویداد «ایده بازار سلامت» تقدیر شد

مراسم تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری دو رویداد «اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی» و «اولین ایده بازار سلامت» به همت معاون پژوهشی و همچنین مرکز منش سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در محل پژوهشکده فناوری‌های زخم و ترمیم‌ بافت (یارا) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد  دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در ابتدای این مراسم، دکتر محسن فاتح معاون پژوهشی سازمان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضای سازمان در برگزاری این دو رویداد گفت: ‌به رغم چالش‌هایی که از ابتدای سال وجود داشت خوشبختانه موفق شدیم دو رویداد ارزشمند «اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی» و «اولین ایده بازار سلامت» را در اسفندماه برگزار کنیم.

او افزود: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران توانست برای نخستین بار سه همایش بزرگ را در طول یکسال برگزار کند که از پتانسیل بالای سازمان به ویژه بخش پژوهش حکایت دارد.

 

جهاد دانشگاهی همیشه اجراکننده کارهای نو، سخت و جدید است

دکتر شاهین آخوندزاده، دبیر علمی اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: در جهاد دانشگاهی برخلاف محیط‌های رسمی هنوز بین اعضای سازمان خانوادگی وجود دارد.

رئیس بیمارستان روزبه ضمن ارزشمند دانستن مراسم تقدیر و تشکر از اعضای برگزارکننده دو رویداد گفت: چنین همایش‌هایی ممکن است توسط دانشگاه برگزار شود اما با اختتامیه همایش، همه چیز تمام می‌شود در حالی که در جهاد دانشگاهی اینطور نیست و این موضوع نشان می‌دهد بنیان‌گذاران جهاد دانشگاهی در ابتدای انقلاب هسته درستی را شکل دادند. بسیاری از مدیران توانمند از جهاد دانشگاهی به بدنه دولت وارد شدند و امیدوارم این منش و رفتار در جهاد دانشگاهی باقی بماند.

او خطاب به اعضای سازمان افزود: جهاد دانشگاهی همیشه اجراکننده کارهای نو، سخت و جدیدی است که دیگران نمی‌توانند آن را انجام دهند و این موضوع هم به خاطر وجود افرادی مانند شماست.

در ادامه دکتر مریم صداقت، دبیر اجرایی کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی هر یک از اعضای برگزار کننده این رویداد را یک مدیر کاربلد خواند و گفت: امیدوارم دستاوردهای این کنگره همواره مورد استفاده قرار بگیرد و این کنگره سنت حسنه‌ای برای سال‌های آینده باشد.

 

آموزش با هدف کمک به صاحبان ایده در نیل به اهداف

سپس دکتر کاوش زند سلیمی، دبیر علمی اولین رویداد ایده بازار سلامت قدردانی خود را از اعضای سازمان ابراز کرد.

او ضمن تشکر از دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان به خاطر اعتماد او در برگزاری رویداد ایده بازار سلامت گفت: این رویداد از اردیبهشت ماه کلید زده شد که با همراهی و همکاری مرکز منش و حضور گرم و صمیمانه داوران و منتورها به پیش رفت.

زند سلیمی با بیان این‌که فعالیت مجموعه منش بعد از برگزاری ایده بازار سلامت افزایش پیدا کرده است افزود: بعد از رویداد ایده بازار ما به از طریق تلفن به دانشجویانی که از شهرستان‌ها با ما در ارتباط‌‌اند، مشاوره می‌دهیم. امیدوارم در مجموعه روح تازه‌ای دمیده شود که بتوانیم برای رفع نیازهای واقعی کشور به خصوص در حوزه سلامت قدم‌های موثری برداریم.

خدیجه برگ بید دبیر اجرایی ایده بازار سلامت نیز توضیح داد: ما در مدت سه روز برگزاری رویداد با بهره‌مندی از داوران، منتورها و مهمانان تلاش کردیم برای دانشجویان و افرادی که در حوزه سلامت یا کسب و کار تجربه‌ای ندارند، آموزش‌هایی فراهم کرده و کمک کنیم تا بتوانند به هدف خود برسند.

 

از ویژگی‌های جهاد دانشگاهی فرصت سازی برای توانمندی‌های افراد است

در ادامه مراسم، دکتر علیرضا بهرامی معاون پشتیبانی سازمان برگزاری رویدادهای ایده بازار سلامت و کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: فرصت سازی و بسترسازی برای توانمندی‌های افراد از ویژگی‌های جهاد دانشگاهی بوده است؛ شان نزول جهاد دانشگاهی آن است که حتی اگر نتواند مساله‌ای را حل کند به آن مساله بپردازد.

او با اشاره به این‌که هر دو رویداد برگزارشده در اسفندماه برای اولین بار برگزار شدند ادامه داد: اطمینان دارم که کنگره سبک زندگی در سال‌های آینده بسیار پربارتر برگزار خواهد شد.

 

خلق ثروت با استفاده از نخبگان و افراد قابل اتکا

دکتر مسعود حبیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران نیز با تقدیر و تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری دو رویداد به ویژه دکتر شاهین آخوندزاده گفت: در آخرین جلسه شورای معاونین سال ۱۴۰۱ همه راهبردهای ممکن برای سال آینده مورد بررسی قرار گرفت که خلق ثروت با استفاده از افراد نخبه و قابل اتکا در راستای رفع نیازهای جامعه مهمترین راهبردی بود که همه اعضا بر روی آن اجماع داشتند.

حبیبی با ابراز امیدواری از پیشبرد این راهبرد گفت: این‌که بتوانیم برای نوآوری در مجموعه بستری فراهم کنیم کار کوچک و آسانی نیست، اما با انجام آن نه تنها به کشور، جهاد دانشگاهی و خودمان خدمت می‌کنیم، بلکه آیندگان نیز از ما به نیکی یاد خواهند کرد.

او در ادامه ضمن قدردانی از اعضای برگزارکننده، دبیران علمی و اجرایی دو رویداد، معاون پژوهشی سازمان و مدیر مرکز منش گفت: ما به شاگردی دکتر آخوندزاده که فخر ایران هستند افتخار می‌کنیم.  دکتر زند سلیمی نیز دارای آینده بزرگی برای کشور است که من این آینده بزرگ را در ایشان می‌بینم و امیدوارم بستر رشد ایشان چنان فراهم شود که ما بتوانیم شکوفایی ایشان را شاهد باشیم.

پس از سخنان رئیس سازمان، با اهدای تقدیرنامه، از زحمات دست اندرکاران سازمان در برگزاری کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی و ایده بازار سلامت قدردانی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید