صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و ویژه و کرونا : ابلاغ دستورالعمل آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ ساله و بالاتر به دانشگاه های علوم پزشکی

ابلاغ دستورالعمل آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ ساله و بالاتر به دانشگاه های علوم پزشکی

ایسنا علوم پزشکی تهران – معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: دستورالعمل آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ ساله و بالاتر به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده و از امروز رسما واکسیناسیون این گروه سنی در کشور آغاز می شود.

به گزارش وبدا، کمال حیدری، افزود: با توجه به موافقت وزیر بهداشت و نیز تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، در مرحله اول واکسیناسیون گروه سنی بالاتر از ۹ سال آغاز شد و از امروز نیز واکسیناسیون گروه سنی بالاتر از ۵ سال در کشور انجام می شود و انتظار داریم که والدین، نسبت به تزریق واکسن به فرزندان شان اقدام کنند.

وی اظهار داشت: واکسن های مورد تایید برای گروه سنی بالاتر از ۵ سال در کشور، پاستوکووک و سینوفارم است و میزان تزریق و فاصله بین دو نوبت، مشابه گروه های سنی بالاتر و بالغین است.

تا کنون ۶۱ میلیون و ۲۲۳ هزار و ۳۵۳ دوز اول، ۵۴ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۸۵۷ دوز دوم و ۲۰ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۴۳۴ دوز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳۶ میلیون و ۸۰ هزار و ۶۴۴ دوز رسیده است.

در شبانه روز گذشته ۳۷۴ هزار و ۹۹۸ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید