صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و کرونا : زالی: مجموع بیماران بستری کرونا در تهران به ۶ هزار و ۶۱۰ نفر رسیده است

زالی: مجموع بیماران بستری کرونا در تهران به ۶ هزار و ۶۱۰ نفر رسیده است

ایسنا علوم پزشکی تهران – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: مجموع بیماران بستری کرونا در تهران به ۶ هزار و ۶۱۰ نفر رسیده است که نسبت به روزهای قبل افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی در پاسخ به ایرنا اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار، با فرایند رو به رشد بیماری کرونا در تهران مواجه هستیم به طوری که روز گذشته بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ مراجعه کننده سرپایی در پایتخت داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مراجعین بستری حدود هزار و ۱۵۰ مورد جدید داشتیم، افزود: حدود ۹۰۰ بیمار هم روز گذشته در تهران ترخیص شدند.

زالی ادامه داد: هنوز آمار مرگ و میر در تهران متناسب با موضوع میزان مراجعان سرپایی تغییر چندانی نداشته است‌.این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که شاخص مرگ و میر با تاخیر نسبت به سایر شاخص ها تغییر پیدا می کند یا اینکه در خیز پنجم، سوش دلتا گونه غالب است و این واریانت فقط سرایت پذیری بالاتری دارد که این موضوع باید مورد تحلیل قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید