صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و ویژه و کرونا : یک تحقیق: از هر ۵ بیمار کرونایی یک نفر درگیر مشکلات روحی و روانی می‌شود

یک تحقیق: از هر ۵ بیمار کرونایی یک نفر درگیر مشکلات روحی و روانی می‌شود

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که تعدادی از بیماران بهبودیافته از کرونا علائم بیماری روحی و روانی را بروز داده‌اند.

به گزارش رویترز، یک تحقیق که از سوی دانشگاه آکسفورد منتشر شده نشان می‌دهد از هر ۵ بیمار بهبودیافته‌ کرونایی که در این مطالعه شرکت کرده‌اند یک نفر در ۹۰ روز پس از بهبودی، علائمی از یک یا چند نوع بیماری روحی و روانی را از خود بروز داده‌اند. براساس این تحقیق، ۲۰ درصد بهبودیافتگان کرونایی نشانه‌ای از استرس، بی‌خوابی یا افسردگی را از خود نشان داده‌اند. این محققان می‌گویند ابتلا به کووید۱۹ خطر ابتلا به زوال عقل را نیز افزایش می‌دهد.

دکتر پاول هریسون استاد روانشناسی دانشگاه آکسفورد می‌گوید: چیزی که در این تحقیق مشخص شده این است که بیمارانی که از کووید ۱۹ جان سالم به در برده‌اند در خطر ابتلا به انواع بیماری‌های روحی و روانی هستند. وی از محققان در سرتاسر جهان خواسته در مورد علل این رخداد و همچنین راه‌های درمان آن تحقیق کنند.

گفتنی است دانشگاه آکسفورد برای انجام این تحقیق اطلاعات ۶۹ میلیون نفر از جمله ۶۲ هزار بیمار کرونایی را در آمریکا مورد بررسی و تحقیق قرار داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید