صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و کرونا :  معاون بهداشت وزارت بهداشت؛ تلاش پزشکان در مبارزه با کرونا ماندگار خواهد شد

 معاون بهداشت وزارت بهداشت؛ تلاش پزشکان در مبارزه با کرونا ماندگار خواهد شد

ایسنا علوم پزشکی تهران – معاون بهداشت وزارت بهداشت، در پیامی به مناسبت روز پزشک، شهادت مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا را یک افتخار برای نظام سلامت کشور دانست.

در متن پیام علیرضا رئیسی، به مناسبت روز پزشک، آمده است: سالروز ولادت حکیم فرزانه و والامقام ابوعلی سینا و روز پزشک، ضمن یادآوری تلاش خستگی ناپذیر پزشکان این مرز و بوم، نام زنان و مردانی که در گسترش اخلاق، حکمت و انسانیت کوشیده اند را گرامی می‌داریم؛ آنانی که با تلاش، علم و دانش خویش درد و رنج را از جسم و روان بیماران زدوده و شوق امید را در کالبد جسم و روح آنها می دمند.

در پیشینیه و سابقه تاریخ و فرهنگ عمومی کشورمان، طبابت از جایگاه رفیع و طبیب از قداست خاصی برخوردار بوده است.

حقیقتاً فضای جامعه پزشکی کشور معطر به وجود زنان و مردانی است که افتخار خدمت به مردم در اقصی نقاط میهن عزیزمان را با هیچ موقعیتی برابری نداده اند.

امسال این جلوه‌های از خود گذشتگی نمود بارزی پیدا کرد و بی تردید تلاش جهادگرانه پزشکان و همه مدافعان سلامت طی چند ماه اخیر در راه مبارزه با ویروس کرونا در تاریخ کشورمان ثبت و ضبط خواهد شد.

شهادت جمعی از همکاران حوزه سلامت در راه مبارزه با ویروس کرونا که بین آنها پزشکان جهادگر نیز حضور داشتند، نمود بارزی از ایثارگری این خادمان ملت ایران است.

روز پزشک فرصت مغتنمی است تا از همه همکاران خدوم و دلسوز جامعه پزشکی، به ویژه پزشکان سخت کوش و خستگی ناپذیر شاغل در شبکه بهداشت و درمان که در دوردست‌ترین مراکز جامع و پایگاه‌های سلامت کشور مشغول ارائه خدمت به آحاد ملت هستند یاد کنیم و سلامت و بهروزی را از درگاه خداوند متعال برای این عزیزان خواستار شویم و بر ارواح مطهر شهدای مدافع سلامت درود بفرستیم.

در پایان ضمن گرامیداشت ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان، از درگاه حق تعالی پیروی از سیره آن حضرت را مسئلت می‌نمائیم.

دست‌های شفابخش تان همیشه پر توان و دریای دانش، معرفت و فضلیت شما همواره بیکران باد.

 

دیدگاهتان را بنویسید