صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران و کرونا : هشدار جدی به دیابتی ها و افراد چاق

هشدار جدی به دیابتی ها و افراد چاق

ایسنا علوم پزشکی تهران- نتایج یک تحقیق در انگلیس نشان داد که دیابتی های نوع ۲، دو برابر بیشتر از دیگران در خطر مرگ بر اثر ابتلای به ویروس کرونا هستند.

به گزارش البیان، دامنه شیوع ویروس کرونا روز به روز در سراسر جهان در حال افزایش است و در این میان افرادی که مبتلا به بیماری ها مزمن هستند با خطر بیشتری مواجه هستد.

کانال العربیه به نقل از دیلی میل آورد که تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند دو برابر بیشتر از دیگران در معرض مرگ به خاطر این ویروس خطرناک هستند همچنانکه اضافه وزن و چاقی خطر مرگ را افزایش می دهد.

یک سوم فوتی های کرونا از مبتلایان به دیابتی هستند که وزن آنها بالا است و ورزش نمی کنند.

یک پژوهش انجام شده توسط مرکز بهداشت ملی و کالج امپریال در لندن نشان داد که مبتلایان به دیابت نوع ۱( که مربوط به چاقی نیست) سه و نیم برابر بیشتر از دیگران در معرض مرگ بر اثر کرونا هستند و این نشان می دهد که بعضی از افراد بیشتر از دیگران در معرض مرگ بر اثر کرونا هستند و باید بیشتر رعایت کنند.

این پژوهش همچنین نشان می دهد که سبک زندگی نقشی تعیین کننده و بسزا در جلوگیری از ابتلای شخص به ویروس دارد.

مرگ ۲۳ هزار و ۸۰۴ نفر در انگلیس به خاطر کرونا

پروفسور جاناتان فالباژ محقق اصلی این تحقیق که  مدیر بخش دیابت و چاقی وابسته به مرکز خدمات ملی بهداشت در انگلیس است از تاریخ یک مارس تا یازدهم ماه می به بررسی  ۲۳۸۰۴ فوتی در انگلیس به خاطر ویروس کرونا پرداخت.

او به این نتیجه رسید که ۳۱.۴ درصد از این فوتی ها مبتلا به دیابت نوع ۲ و ۱.۵ درصد هم مبتلا به دیابت نوع یک بوده اند.

این پژوهش همچنین نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در صورت چاق بودن شدید بیشتر از این هم در معرض مرگ بر اثر کرونا خواهند بود.

این پژوهش همچنین ثابت می کند که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ چنانچه از سطح بالای گلوکز در خون رنج برند ، ۶۰ درصد بیشتر در خطر مرگ بر اثر کرونا هستند.

پروفسور فالباژ گفت: این پژوهش نشان می دهد که ویروس کرونا برای مبتلایان به دیابت نوع یک و دو بسیار خطرناک است و مهم تر از آن اینکه بالا رفتن مقدار گلوکز در خون و همچنین چاقی خطر مرگ را در مبتلایان به دیابت یک و دو بالا می برد.

شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا روز به روز در حال افزایش است تا جایکه تاکنون بیش از ۵ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و نزدیک به ۳۳۰ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید