صفحه اصلی > خبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران : چاقوی برش الکتریکی ایرانی برای جراحی ساخته شد

چاقوی برش الکتریکی ایرانی برای جراحی ساخته شد

ایسنای علوم پزشکی تهران – یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت دستگاه چاقوی برش الکتریکی برای اعمال جراحی شد.

به گزارش ایسنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با پیشرفت فناوری، ابزارآلات جراحی نیز با هدف فراهم کردن جراحی ایمن توسعه یافت. یکی از این ابزارها دستگاه جراحی الکترونیکی یا الکتروسرجری است، ابزار جراحی الکتریکی برای ایجاد برش و جلوگیری از خون‌ریزی حین عمل جراحی، کاربرد وسیعی دارد.

امیر قهرمانپور مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره تولیدات این شرکت گفت: محصولات این شرکت در دو گروه الکتروسرجری و RF تروماژ طراحی و تولید می‌شود. الکتروسرجری یا همان «چاقوی برش الکتریکی» ابزار جراحی الکتریکی جهت ایجاد برش و جلوگیری از خونریزی حین عمل جراحی کاربرد وسیعی در بیمارستان‌ها و مطب‌ها دارد.

وی ادامه داد: گروه دوم RF ترماژ است که یک درمان غیرتهاجمی‌ است، در این روش پوست بریده نمی‌شود و از انرژی تک‌قطبی فرکانس رادیویی استفاده می‌کند تا پوست بدن را سفت و موزون کند، ترماژ RF از طریق گرمادهی لایه زیرین پوست موسوم به دِرم عمل می‌کند، این حرارت باعث کلاژن سازی می‌شود.

قهرمانپور از کشورمان به عنوان مهم‌ترین تولیدکننده این محصولات دانش‌بنیان و ترکیه به عنوان تولیدکننده دیگر این محصول در منطقه نام برد و ادامه داد: تولید کنندگان اصلی این گروه تجهیزات کشورهای اروپایی و آمریکا هستند که بازار دنیا را در دست خود دارند، اما خوشبختانه توانستیم با فناوری بومی و استفاده از متخصصان داخلی، این انحصار را بشکنیم و محصولات یادشده را در کشور تولید کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید