صفحه اصلی > معاونت پژوهشی : نشست خبری کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت

نشست خبری کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت

صبح امروز ۳۰ مهر ماه نشست خبری دومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت برگزار شد طی این نشست دکتر سیدمهدی طبایی رییس کنگره ضمن تعریف کلیات کنگره و لزوم برگزاری جلسات علمی پیرامون زخم و ترمیم بافت و استفاده از دانش روز به تولید علم در این حیطه تاکید کرد سپس با بیان ساختارهای فیزیولویک بدن انواع زخمها را به اختصار معرفی کرده و اظهار کرد: زخم های مزمن زخم هایی هستند که بدن انسان نتواند به صورت طبیعی و به مدت دوازده هفته آن را ترمیم کند. در ادامه طبایی گفت امروزه به دلایل مختلف نظیر سن مردم و افزایش بیماری هایی مثل دیابت و … شاهد افزایش بیشتر زخم هستیم، وی گفت در همین راستا کنگره‌ای بین‌المللی توسط مرکز تحقیقات لیزر و پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و پژوهشکده فناوری‌های ترمیم زخم و بافت برگزار می‌شود.( درمانگاه زخم )
رییس کنگره زخم و ترمیم بافت اعلام کرد: امسال کنگره زخم از ۳ تا ۵ آبان ماه در بیمارستان میلاد با حضور مهمانان داخلی و خارجی و محققان و اساتید گروه‌های مختلف پزشکی و علوم پایه برگزار خواهد شد. وی افزود:از میان انبوه مقالات دریافت شده ۱۶۰ مقاله انتخاب شده است که از این تعداد ۹۳ مقاله به صورت سخنرانی و ۶۷ مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد. رییس جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران از افتتاح پژوهشکده جامع زخم و ترمیم بافت در راستای انجام تحقیقات بنیادی و بین رشته ای در آینده بسیارنزدیک نوید داد.
در این نشست همچنین آقای دکتر منصور جمالی دبیر علمی کنگره در بخش علوم پایه، خانم دکتر پروین منصوری دبیر علمی کنگره در بخش بالینی، دکتر محسن فاتح دبیر اجرایی کنگره، دکتر رضاحسین زاده و دکتر سیامک بشردوست ضمن ارائه مطالبی پیرامون کنگره بین المللی زخم به سوالات اصحاب رسانه پاسخ دادند.

دیدگاهتان را بنویسید