افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت ×
سخنگوی دولت: عادی انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی سبب صعود شدید منحنی شیوع کرونا شد/ در روزهای آینده واکسیناسیون سرعت بیشتری پیدا می کند
۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۲۸
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – سخنگوی دولت درباره اینکه «دولت به جز تعطیلی و ممنوعیت ورود به شهرها، چه برنامه ریزی دیگری برای کنترل کرونا در کشور دارد؟ برخی از مسئولین وزارت بهداشت به روند واکسیناسیون انتقاداتی وارد کردند، در این زمینه چه برنامه های جدیدی در دستور کار دارید؟» گفت: طبق مصوبات جلسه ستاد […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – سخنگوی دولت درباره اینکه «دولت به جز تعطیلی و ممنوعیت ورود به شهرها، چه برنامه ریزی دیگری برای کنترل کرونا در کشور دارد؟ برخی از مسئولین وزارت بهداشت به روند واکسیناسیون انتقاداتی وارد کردند، در این زمینه چه برنامه های جدیدی در دستور کار دارید؟» گفت: طبق مصوبات جلسه ستاد مقابله با کرونا باید دستورالعمل های بهداشتی رعایت گردد که متاسفانه روند آن در دو ماه گذشته کاهشی بوده است. در جلسه اخیر ستاد مقرر شد ضمن پیگیری اجرای مصوبات، اقدامات جدی از طرف دستگاه های اجرایی برای افزایش رعایت پروتکل ها صورت گیرد.

دکتر ربیعی بیان کرد: به منظور تشدید اقدامات نظارتی در رعایت پروتکل ها مقرر شد؛ در کلیه استان ها ذیل ستاد مدیریت استانی، کارگروهی با مسئولیت دانشگاه های علوم پزشکی و شامل نمایندگان نیروی انتظامی، اتاق اصناف، صمت، بسیج، هلال احمر و دستگاه قضایی تشکیل تا ضمن انجام بازدیدهای میدانی از صنوف، نسبت به اعمال قانون (پلمپ و جریمه) اقدام و اطلاع رسانی لازم نیز معمول گردد. همچنین در این خصوص مقرر شد که کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات اقدامات رسانه ای بیشتری برای همکاری مردم عزیز و دستگاه های اجرایی انجام دهند.

سخنگوی دولت گفت: متاسفانه از آغاز پیدایی ویروس کرونا در کشور، نزول و صعود شدید منحنی شیوع کرونا ما شاهد بوده ایم. به محض ایجاد موج جدید رعایت ها افزایش پیدا می کند و به مرور بخشی از افراد جامعه با یک عادی انگاری رعایت پروتکل های بهداشتی را کاهش می دهند و مجددا با موج جدید مواجه می شویم این داستان ما از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز هست.

ضروری است همگان آنچنان رعایت پروتکل ها را نهادینه کنیم تا شاهد موج های جدید نباشیم. با برخی رفع مشکلات واردات واکسن و خریدهای صورت گرفته و همچنین به ثمر نشستن تلاش های تولید داخلی، روند واکسیناسیون مطابق برنامه به پیش می رود.

مطمئن هستیم در هفته های آتی با رفع موانع واردات و زحمات وزارت بهداشت و امور خارجه و نیز سرعت گرفتن فعالیت پاستور در کنار برکت واکسیناسیون سرعت بیشتر و قابل قبولی خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.