افزونه جلالی را نصب کنید. 2 رمضان 1442 Tuesday, 13 April , 2021 ساعت ×
۲۰ سال تعهد و خدمت جهادی دکتر مصطفی فاطمی
۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
بازدید 277
3
دکتر مسعود حبیبی روایت کرد

دکتر مسعود حبیبی، رئیس جهاد دانشگاهی سازمان علوم پزشکی تهران، در گفت‌وگویی با خبرگزاری با ایکنا از ۲۰ سال تعهد و خدمت جهادی مرحوم دکتر مصطفی فاطمی روایت کرد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به نقل از ایکنا، حبیبی از روزهای آشنایی با فاطمی گفت و اظهار کرد: آقای دکتر فاطمی […]

پ
پ

دکتر مسعود حبیبی، رئیس جهاد دانشگاهی سازمان علوم پزشکی تهران، در گفت‌وگویی با خبرگزاری با ایکنا از ۲۰ سال تعهد و خدمت جهادی مرحوم دکتر مصطفی فاطمی روایت کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به نقل از ایکنا، حبیبی از روزهای آشنایی با فاطمی گفت و اظهار کرد: آقای دکتر فاطمی از سال‌های دور در جهاد دانشگاهی فعالیت داشتند. در دوران دانشجویی در عمده فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به عنوان دانشجوی عضو انجمن اسلامی دانشجویان فعال بودند. در دوره‌ای که سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تشکیل شد، ایشان به طور جدی فعالیت خود در این نهاد را آغاز کرد و در همان ایام در تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران حضور داشت و در آن ایام سردبیر یکی از بخش‌های ایسنا شد و سپس به عنوان معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری کار فعالیت خود را جدی‌تر دنبال کرد.

وی ادامه داد: ‌دکتر فاطمی پس از انتصاب به‌عنوان ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، زحمات و تلاش‌های بسیاری برای ارتقای فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلف آموزشی زیرساختی و فرهنگی انجام دادند. از جمله ویژگی‌های بارز ایشان می‌توانم به هوش و ذکاوت بالا و سرعت عملی که در انجام کارها داشتند اشاره کنم که زبانزد همگان بود. صمیمت، صراحت و شفافیت ایشان در تمام روابط علمی، کاری و دوستانه دلیلی است که امروز از ایشان به نیکی یاد می‌شود. در این روزها نیز افراد و گروه‌های جهادی تماس می‌گیرند و اذعان دارند که دکتر فاطمی در فعالیت‌های خیرخواهانه و جهادی با آنان همراهی داشته و در زمینه تخصصشان، هر کاری از دستشان بر می‌آمد انجام می‌دادند و حتی افرادی که نیاز به خدمات دندانپزشکی داشته و بضاعت مالی نداشتند و به ایشان معرفی می‌شد در درمانشان نهایت مساعدت را انجام می‌داد.

وی با بیان اینکه عملکرد ایشان گواه این است که در تمام مسائل فردی و اجتماعی رویکرد خیرخواهانه‌ای داشتند، گفت: ایشان به ویژه در مسائل اجتماعی اهل مطالعه بودند و جسورانه سخن می‌گفتند و همواره رو به جلو حرکت می‌کردند. همچنین نسبت به حوزه‌های کاری و مسائل جهاد دانشگاهی متعهدانه به موشکافی می‌پرداختند. در حوزه پژوهش ایشان پژوهشگر و محققی کوشا و تلاشگر بودند و در راه‌اندازی آزمایشگاه لیزر که آزمایشگاه مرجعی در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران است، نقش ویژه و سازنده‌ای داشتند.

حبیبی به ذکر خاطره‌ای پرداخت و گفت: زمانی که آقای دکتر فاطمی رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بود، خاطرم هست در یک روز تعطیل به معاونت پژوهشی این واحد مراجعه کردم و از نزدیک دیدم که ایشان در کنار همکاران مشغول کار است و پیگیر مقدمات راه‌اندازی مرکز جراحی محدود جهاد دانشگاهی بودند. این مرکز که امروز یکی از زیرساخت‌های اساسی و مهم بیماری‌های پستان جهاد دانشگاهی است به واسطه تلاش‌های ایشان به ثمر نشست و یکی از بخش‌های مهم پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه ارائه پکیج درمان در زمینه بیماری‌های پستان با راه‌اندازی اتاق‌های عمل به همت ایشان کامل‌تر شد، اظهار کرد: دکتر فاطمی زمانی که موفق به اخذ مجوز مرکز جراحی محدود شد، بسیار خوشحال بودند و این موفقیت یکی از کارهای ارزشمند ایشان در دوران مسئولیت در جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران بود. ایشان همچنین در زمینه تأمین زیرساخت‌های لازم مثل خرید ملک برای جهاد دانشگاهی، متعهدانه تلاش کرد و با توجه به هوش و ذکاوت بالای ایشان امروز ثمرات تلاش‌ها و پیگیری‌های ایشان را در این زمینه شاهد هستیم. بسیاری از موفقیت‌های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران چه در حوزه فعالیت‌های درمانی، آموزشی و یا پژوهشی مرهون زحمات و تلاش‌های دکتر فاطمی است.

حبیبی ادامه داد: حدود یک ماه گذشته طی جلسه‌ای، آقای دکتر فاطمی از به ثمر نشستن تلاش‌هایشان در زمینه دوره‌های تخصصی دندانپزشکی با رویکردی متفاوت و جذب اساتید و دندانپزشکان متخصص و بهینه کردن این دوره‌ها سخن گفتند؛ از اینکه موفق شدند دوره جدیدی را در دندانپزشکی طراحی کنند، بسیار خشنود و با علاقه درباره آن صحبت می‌کردند و این آخرین اقدام مؤثر ایشان پیش از عزیمت به سرای باقی بود. امیدواریم بتوانیم قدردان زحمات و تلاش‌های برادر عزیز جهادگرمان باشیم. آقای دکتر فاطمی بعد از گذراندن دوره تخصصی مواد دندانی موظف به گذراندن طرح ضریب K بودند. در همین راستا از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معرفی گردید و به عضویت هیئت علمی این دانشگاه درآمدند. در تمام مدتی که ایشان عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی بودند هیچ‌گاه ارتباط خود را با جهاد دانشگاهی کم نکردند و همواره در کنار جهادگران در تمامی عرصه‌ها حضور داشتند.

قطعاً تلاش‌های دکتر مصطفی فاطمی در جهاد دانشگاهی همیشه در یادها ماندگار خواهد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.