چهارشنبه, 5 آذر , 1399 10 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 25 November , 2020 ساعت ×
برای جلوگیری از شیوع کرونا، ماسک های فیلتر دار مفیدتر هستند یا ماسک های جراحی؟
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
بازدید 16
0

ایسنا علوم پزشکی تهران – ماسک های تنفسی مانند ماسک های صورت N95 در جلوگیری از شیوع بیماری موثرتر از […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – ماسک های تنفسی مانند ماسک های صورت N95 در جلوگیری از شیوع بیماری موثرتر از ماسک های جراحی هستند و باید توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی که با بیماران مریض سر و کار دارند از آنها استفاده کنند. ماسک های تنفسی که بیشتر به ماسک صورت معروف هستند، برای ایمن سازی کارگران مراقبت های بهداشتی و اورژانس از مواد شیمیایی و ذرات عفونی است.

به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، ماسک های جراحی در صورت بیماری می توانند مفید باشند زیرا از شیوع میکروب های استفاده کننده به افراد دیگر جلوگیری می کنند. اگر کارمند مراقبت های بهداشتی هستید و می خواهید خود را در برابر بیماری یا تنفس در سایر ذرات خطرناک محافظت کنید ، ماسک تنفسی موثرتر خواهد بود.

آنچه شما باید در مورد انواع مختلف ماسک های تنفسی، نحوه کار آنها و افرادی که ممکن است به آن احتیاج داشته باشند، در اینجا آورده شده است.

دستگاه تنفس چگونه کار می کند

ماسک تنفسی وسیله ای است که بینی و دهان شما را می پوشاند و از استنشاق مواد خطرناک موجود در هوا مانند مواد شیمیایی یا ذرات عفونی محافظت می کند.

انواع مختلفی از دستگاه تنفس برای سناریوهای مختلف وجود دارد ، از جمله:

تنفس های فرار ، که فقط برای موارد اضطراری مانند آتش سوزی یا انتشار بخارات شیمیایی در نظر گرفته شده اند. این دستگاه های تنفسی برای محافظت از شما در حالی که به سمت ایمنی حرکت می کنید قرار دارند و معمولاً برای استفاده کوتاه مدت تا یک ساعت طراحی شده اند.

ماسک های گازی ، که هنگام تنفس گازهای شیمیایی را از هوا پاک می کنند. کارتریج های ماسک گاز مواد بیولوژیکی یا شیمیایی خاصی را فیلتر می کنند ، اما هیچ کارتریجی وجود ندارد که شما را در برابر همه مواد محافظت کند ، بنابراین ماسک های گاز فقط در صورت استفاده از کارتریج مناسب برای خطری که شما روبرو هستید موثر است.

تنفس های تصفیه کننده هوا (PAPR) از فیلترهای مشابه ماسک های گاز استفاده می کنند ، اما با استفاده از فن برای دمیدن هوا از طریق فیلتر ، تنفس را آسان می کنند.

دستگاه تنفس ذرات از شما در برابر ذرات محافظت می کند ، اما از مواد شیمیایی ، گازها یا بخار محافظت نمی کند. به عنوان مثال ، کارکنان مراقبت های بهداشتی از ماسک های N95 استفاده می کنند که هنگام تنفس هوا را تمیز کرده و از شما در برابر ذرات عفونی مانند ویروس کرونا محافظت می کند.

دستگاه تنفس ذرات از کارکنان مراقبت های بهداشتی محافظت می کند

ماسک های تنفسی ، مانند ماسک های صورت N95 که به طور معمول یافت می شوند ، به محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی در برابر تنفس ذرات عفونی در حالی که آنها بیمارانی را که ممکن است مسری باشند ، معالجه می کنند. در شیوع ویروس کرونا از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اند.

پارشاون لاهیجی ، پزشک ، پزشک طب اورژانس و متخصص طب مراقبت های ویژه و متخصص داخلی در مرکز بهداشت پراویدسن سنت جان می گوید: “ماسک های N95 به فیلتر کردن ویروس کرونا کمک می کند تا متخصصان مراقبت های بهداشتی آنها را نفس نکشند.”

علاوه بر کمبود تجهیزات پزشکی مانند هواکش ها ، بسیاری از بیمارستان های سراسر کشور نیز با کمبود تجهیزات محافظت شخصی مانند این ماسک های N95 روبرو هستند که سلامت و ایمنی کارکنان مراقبت های بهداشتی را به خطر می اندازد.

در نیویورک ، برخی از پزشکان با استفاده از دستگاه تنفسی N95 ، آنها را در کیسه ای ذخیره کرده و بعداً دوباره روی آنها می گذارند. به طور معمول ، این ماسک ها برای استفاده یک بار مصرف در نظر گرفته می شوند و پزشکان از یک ماسک جدید برای هر تعامل بیمار استفاده می کنند.

دستگاه های تنفسی برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی ضروری هستند ، اما مراکز کنترل بیماری (CDC) استفاده از دستگاه تنفس یا ماسک N95 را برای عموم مردم توصیه نمی کند. در عوض ، CDC توصیه می کند تا آنجا که ممکن است در خانه بمانید ، مرتباً دستان خود را بشویید و از دست زدن به صورت خودداری کنید ، میزان نوردهی را کاهش دهید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.