جمعه, 2 آبان , 1399 7 ربيع أول 1442 Friday, 23 October , 2020 ساعت ×
پیشگیری هورمون «اوکسی توسین» از پوکی استخوان در زنان
۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
بازدید 17
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – آزمایشات اخیر بر روی موش های ماده نشان می دهد که هورمون اوکسی توسین می تواند از کاهش تراکم و مقاومت استخوان ها بکاهد. مطالعات نشان می‌دهد استفاده از هورمون اوکسی توسین، معروف به هورمون عشق، قابلیت پیشگیری از پوکی استخوان را دارد. یکی از بزرگ‌ترین فاکتورهای پرریسک پوکی استخوان، […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – آزمایشات اخیر بر روی موش های ماده نشان می دهد که هورمون اوکسی توسین می تواند از کاهش تراکم و مقاومت استخوان ها بکاهد.

مطالعات نشان می‌دهد استفاده از هورمون اوکسی توسین، معروف به هورمون عشق، قابلیت پیشگیری از پوکی استخوان را دارد.

یکی از بزرگ‌ترین فاکتورهای پرریسک پوکی استخوان، جنسیت بیولوژیکی است. زنان بیش از مردان در معرض ابتلاء به این مشکل هستند.

از بین رفتن گسترده تراکم استخوانی که منجر به افزایش ریسک شکستگی استخوان‌ها می‌شود، پوکی استخوان نام دارد. بغیر از برخی تغییرات سبک زندگی، در حال حاضر هیچ روش مؤثری برای پیشگیری از پوکی استخوان وجود ندارد.

حال محققان دانشگاه سائوپائولو برزیل در مطالعه بر روی موش‌های ماده دریافتند هورمون اوکسی توسین فرایند کاهش تراکم و قدرت استخوان‌ها را برعکس می‌کند.

محققان معتقدند در صورت ایجاد نتایج مشابه در انسان، پزشکان می‌توانند از هورمون اوکسی توسین برای پیشگیری از پوکی استخوان استفاده نمایند.

اوکسی توسین توسط سلول‌های استخوان تولید می‌شود و با متابولیسم استخوان در زنان مرتبط است. میزان این هورمون در طول دوره یائسگی نیز کاهش می‌یابد.

محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.