یکشنبه, 4 آبان , 1399 9 ربيع أول 1442 Sunday, 25 October , 2020 ساعت ×
 معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران خواستار همکاری فرهنگی مشترک با جهاد دانشگاهی شد
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
بازدید 28
3

روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران – معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران دغدغه فرهنگی و فرهنگی بودن جهاد دانشگاهی را از ویژگی مثبت این مجموعه دانست و خواستار همکاری فرهنگی مشترک با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در آستانه چهلمین […]

پ
پ

روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران – معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران دغدغه فرهنگی و فرهنگی بودن جهاد دانشگاهی را از ویژگی مثبت این مجموعه دانست و خواستار همکاری فرهنگی مشترک با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در آستانه چهلمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران بر اهمیت فعالیت های فرهنگی دانشجویی تاکید کرد و خواستار همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران شد.

پورقریب: دغدغه فرهنگی از ویژگی مثبت جهاد دانشگاهی است

دکتر محمدحسین پور قریب یکی از ویژگی های جهاد دانشگاهی را داشتن دغدغه فرهنگی دانست و اظهار کرد: دغدغه سیاسی داشتن اشتباه نیست، اما سیاسی بودن یک مجموعه حساسیت های خاصی دارد؛ گاهی از عناوین سیاسی سوء استفاده‌هایی می شود و برای برخی از افراد جذابیتی ندارد به همین دلیل فرهنگی بودن جهاد دانشگاهی از نقاط مثبت این مجموعه است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: فرهنگی بودن جهاد دانشگاهی سبب شده این مجموعه در جذب دانشجو موفق تر از انجمن اسلامی یا بسیج عمل کند. در دانشگاه های ما تشکل هایی با پشتوانه اسلامی و فرهنگی کمرنگ هستند که اگر دانشجویان به این تشکل ها جذب شوند می توانیم در بخش های مختلف برنامه ریزی های درازمدت داشته باشیم.

دکتر پورقریب بر ضرورت شکل گیری هویت فرهنگی اسلامی در میان دانشجویان تاکید کرد و گفت: دانشجویان در حال تحصیل داخل یا خارج کشور باید هویت ایرانی اسلامی خود را حفظ کنند که در این صورت نسل آینده دانشجویان دارای دو هویت مهم فرهنگی و اسلامی خواهند بود.

دکتر حبیبی: فعالیت فرهنگی، بستر همیشگی جهاد دانشگاهی بوده است

در ادامه دکتر مسعود حبیبی جهاد دانشگاهی را نهاد انقلابی مورد متوجه رهبری دانست و بیان کرد: سال گذشته برای برخی از اقدامات فناورانه منابعی در نظر گرفته می شد که نام جهاد در بین آنها نبود، رهبری به دلیل شناخت و ارتباطی که از جهاد دانشگاهی دارند، تأکید کردند حتماً باید نام جهاد دانشگاهی به این فهرست اضافه گردد.

دکتر حبیبی بستر فرهنگی جهاد دانشگاهی در طول چهل سال فعالیت را با ثبات ارزیابی کرد و گفت: جهاد دانشگاهی در ابتدای انقلاب تاسیس شد و رویکردهای آن در طول زمان تغییر کرد، اما فعالیت فرهنگی، بستر همیشگی جهاد بوده و معتقدم در صورتی که به این نوع از فعالیت ها خدشه ای وارد گردد، به مجموعه آسیبی جدی وارد خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: اگرچه در برخی از مسایل علمی در اوج هستیم، اما نگاه فرهنگی سبب شکل گیری فعالیت های علمی و فناورانه این مجموعه شده است. هر زمان که جهاد دانشگاهی خلاقیت، تولید و نبوغ خوبی دارد قطعاً به این دلیل است که نیروهای فرهنگی آن محقق و پژوهشگر بوده اند.

دکتر حبیبی با بیان اینکه پرداختن به نیازهای جامعه از مهمترین علل پیشرفت جهاد دانشگاهی بوده است، گفت: جهاد دانشگاهی قسمت جدانشدنی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است و دارای دغدغه های مشترکی می باشند، هر دو مجموعه باید در مسیر تربیت دانشجویان با انگیزه و نخبه تلاش کنند.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.