چهارشنبه, 12 آذر , 1399 17 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 2 December , 2020 ساعت ×
خواب منقطع موجب تشدید سکته می شود
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۲۶
بازدید 96
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – به گفته محققان، اختلال خواب با افزایش ریسک تصلب شریان مرتبط است. مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد خواب منقطع موجب تشدید تصلب شریان شده و ریسک سکته را از طریق تأثیر بر مسیرهای التهابی افزایش می‌دهد. این نتایج، مکانیسم علت تاثیر بدخوابی را در افزایش ریسک بیماری قلبی و […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – به گفته محققان، اختلال خواب با افزایش ریسک تصلب شریان مرتبط است.

مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد خواب منقطع موجب تشدید تصلب شریان شده و ریسک سکته را از طریق تأثیر بر مسیرهای التهابی افزایش می‌دهد.

این نتایج، مکانیسم علت تاثیر بدخوابی را در افزایش ریسک بیماری قلبی و سکته توضیح می‌دهد و راه‌های ساده و مستقیمی را برای کاهش این ریسک پیشنهاد می‌کند.

محققان به منظور پی بردن به اینکه آیا این تاثیر ناشی از افزایش سیگنال‌های التهابی است، اختلال خواب را از طریق پلی مونوگرافی مبتنی بر آزمایش خواب و ردیاب حرکت ساده که در طول شب به دور کمر بسته می‌شد (آکتیوگرافی) اندازه گیری کردند.

آنها از شمارش استاندارد گلبول‌های خون برای اندازه گیری میزان نوتروفیل ها و مونوسیت ها، دو نوع گلبول سفید مسئول هدایت در مسیرهای التهابی، استفاده کردند.

محققان مشاهده کردند بدخوابی منجر به افزایش نوتروفیل ها می‌شود که نتیجه آن، افزایش خطر تصلب شریان است.

«متیو واکر»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «بهبود کیفیت خواب راهی جدید برای کاهش التهاب و در نهایت کاهش ریسک تصلب شریان است.»

به گفته محققان، دستورالعمل‌های سلامت باید مبتنی بر افزایش تداوم خواب به منظور بهبود سلامت و کاهش بار بیماری قلبی بر جامعه باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.