جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
راه اندازی دو مرکز خدمات تخصصی/ گسترش تحقیقات پژوهشی/ همکاری مراکز تحقیقاتی داخلی و خارجی/ برگزاری همایش با همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
بازدید 39
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران علاوه بر تبیین خلاصه ای از برنامه های معاونت پژوهشی در سال جاری، از راه اندازی دو مرکز خدمات تخصصی و جذب نیروی انسانی متخصص برای گسترش تحقیقات پژوهشی خبر داد. دکتر محسن فاتح در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، به […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران علاوه بر تبیین خلاصه ای از برنامه های معاونت پژوهشی در سال جاری، از راه اندازی دو مرکز خدمات تخصصی و جذب نیروی انسانی متخصص برای گسترش تحقیقات پژوهشی خبر داد.

دکتر محسن فاتح در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، به مهم ترین برنامه های معاونت پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سال جاری، اشاره و اظهار کرد: معاونت پژوهشی در سال جاری علاوه اجرای برنامه های مستمر هر ساله، فعالیت های جدیدی در دستور کار دارد؛ یکی از این فعالیت ها تأمین زیرساخت های لازم برای توسعه مراکز خدمات تخصصی و گروه های پژوهشی و توسعه امکانات و تجهیزات مراکز هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی است که به واسطه آن توسعه فضای فیزیکی و طبیعتاً تأمین نیروهای انسانی لازم را نیز خواهیم داشت. البته بیشتر از اینکه به توسعه کمی نیروی انسانی توجه داشته باشیم، روی ارتقای کیفی نیروهای موجود و اضافه شدن افرادی تمرکز خواهیم داشت که بتوانند کیفیت ارایه خدمات در زیر گروه های تحقیقاتی و در حیطه مراکز خدمات تخصصی را تأمین کنند.

راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک با هدف انجام آزمایش های تشخیصی و ژنتیکی

وی با بیان اینکه در سال جاری دو مرکز خدمات تخصصی راه اندازی خواهد شد، گفت: یکی از این مراکز آزمایشگاه ژنتیک است که این آزمایشگاه با هدف انجام آزمایش های ژنتیکی و تشخیص های قبل از تولد و همکاری در یکسری از طرح های پژوهشی و خدماتی که در سطح کشور در حال انجام است، تأسیس خواهد شد. این آزمایشگاه ظرف چند ماه آینده به صورت کامل راه اندازی می شود.

راه اندازی مرکز خدمات تخصصی مدیریت و اطلاعات

معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: برنامه دیگر، راه اندازی مرکز خدمات تخصصی مدیریت و اطلاعات است؛ در نظر داریم این مرکز را  با هدف توسعه خدمات مدیریت و اطلاعات در حوزه های پزشکی و پیراپزشکی فعال کنیم که در حال حاضر در مراحل ابتدایی کار هستیم. در ارتباط با مراکز تخصصی هدف این است که تنوع خدمات ارایه شده در مراکز خدمات تخصصی را افزایش دهیم که به دو طریق این کار انجام می شود، هم از طریق تأمین تجهیزات و هم از طریق به کارگیری نیروهای تخصصی در زمینه های مختلفی که در مجموعه به کار گرفته می شود.

جذب نیروهای تخصصی به منظور تحقیقات پژوهشی

دکتر فاتح جذب نیروی انسانی در زمینه های مختلف را از دیگر اهداف معاونت پژوهشی عنوان و اظهار کرد: در زمینه های پژوهشی طبیعتاً برنامه هایی برای تأمین نیروهای انسانی تخصصی به خصوص در گروه های پژوهشی خواهیم داشت تا حداقل یک تا دو طرح در سطح ملی و سازمانی در راستای اهداف گروه های پژوهشی و همینطور رفع نیازهای جامعه انجام شود که البته این مقوله در سال جاری به دلیل شیوع کرونا و بیماری های عفونی و تغییراتی که در سبک زندگی افراد جامعه اتفاق می افتد، بسیار نزدیک است. از دیگر برنامه های معاونت پژوهشی در این زمینه جذب طرح های کارفرمایی است که جذب کارفرمایان بخش های خصوصی یا سازمان های دولتی از جمله برنامه های معاونت در سال جاری است.

همکاری مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور

وی به برنامه های بین المللی معاونت پژوهشی اشاره و خاطرنشان کرد: همکاری مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور جزو اهدافی است که هر سال آن را دنبال می کنیم و امسال هم کماکان این هدف را پیگیر خواهیم بود. طبیعتاً حاصل فعالیت های پژوهشی که در حوزه معاونت پژوهشی به اجرا در می آید انتشار مقالات و ارایه سخنرانی در مجامع علمی، ملی و بین المللی است. همچنین چاپ کتاب از دیگر برنامه هایی است که هر سال به عنوان خروجی فعالیت های معاونت پژوهشی دنبال می کنیم.

برگزاری کارگاه های تخصصی

معاون پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران افزود: معاونت پژوهشی در سال جاری برگزاری کارگاه های تخصصی را مدنظر دارد. حداقل یک تا دو طرح پژوهشی در دست بررسی داریم که به نوعی مبتنی بر تولید یک محصول باشد چون طرح های پژوهشی که در مجموعه تقسیم می شود یک بخش طرح های بنیادینی هستند که عمدتاً حاصل آنها مقالات و تولید دانش فنی است و بخش دیگر ایجاد برابری است که در این زمینه هم مجموعه معاونت پژوهشی طرح هایی را در دست تدوین دارد که در نهایت منجر به تولید یک محصول مورد نیاز در سطح جامعه شود.

برگزاری همایش با همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

دکتر فاتح برگزاری همایش ها توسط معاونت پژوهشی طبق روال هر ساله را نیز متذکر شد و توضیح داد: یکی از اهدافی که در سال گذشته داشتیم و جزو برنامه هایی است که قصد داریم امسال هم اجرایی کنیم، برگزاری همایش در زمینه مدیریت سلامت است منتها با توجه به شیوع کرونا و تحولاتی که در شرایط برگزاری همایش های حضوری اتفاق افتاده، احتمالاً لازم است که تغییراتی در روند اجرای این برنامه ها اعمال شود، اما به هر حال برگزاری همایش با همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی یکی دیگر از برنامه هایی است که در سال جاری پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.