یکشنبه, 11 آبان , 1399 16 ربيع أول 1442 Sunday, 1 November , 2020 ساعت ×
کرونا ویروس می تواند از طریق صحبت یا حتی نفس کشیدن منتقل شود
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۱۲
بازدید 123
1

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک گروه از متخصصان معتبر به تازگی اعلام کرده اند که تحقیقات نشان می دهد کرونا ویروس نه تنها با عطسه یا سرفه ، بلکه از طریق صحبت یا حتی تنفس نیز پخش می شود. به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان ، براساس این […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک گروه از متخصصان معتبر به تازگی اعلام کرده اند که تحقیقات نشان می دهد کرونا ویروس نه تنها با عطسه یا سرفه ، بلکه از طریق صحبت یا حتی تنفس نیز پخش می شود.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان ، براساس این بیانیه که توسط دکتر هاروی فاینبرگ ، رئیس کمیته آکادمی ملی علوم نوشته شده ، در حالی که تحقیقات خاص برو روی کرونا ویروس فعلی محدود است ، اما نتایج مطالعات موجود مطابق با مدل های هواسازی ویروس طی تنفس طبیعی است.

فاینبرگ به سی ان ان گفت که هنگام مراجعه به فروشگاه مواد غذایی ، ماسک زدن را شروع خواهد کرد.

فاینبرگ ، معاون سابق دانشکده بهداشت عمومی هاروارد افزود : من قصد ندارم ماسک جراحی به صورت بزنم ، زیرا پزشکان به آن نیاز دارند. اما یک دستمال زیبا به سبک غربی دارم که ممکن است آن را بپوشم. گزینه های بسیار خوبی برای این کار دارم.

دکتر آنتونی فاوچی ، عضو اصلی کارگروه کاخ سفید به سی ان ان گفت که ایده توصیه عمومی به استفاده گسترده از ماسک در ایالات متحده برای جلوگیری از شیوع کروناویروس توسط اعضای این گروه مورد بحث و بررسی جدی قرار دارد.

فاینبرگ ، رئیس کمیته بیماریهای عفونی در حال شیوع و تهدیدات مربوط به سلامتی قرن بیست و یکم ، اظهار داشت که نامه وی در پاسخ به سوال کلوین دورژیمایر از دفتر علم و سیاست کاخ سفید ارسال شده است.

در این نامه آمده است: این نامه به سؤال شما در مورد احتمال گسترش کرونا ویروس از طریق مکالمه ، علاوه بر قطرات عطسه و سرفه پاسخ می دهد. تحقیقات موجود در حال حاضر از احتمال انتشار کرونا ویروس از طریق بیوائروسولها که مستقیماً توسط بازدم بیماران ایجاد می شود ، پشتیبانی می کند.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، ویروس از فردی به فرد دیگر گسترش می یابد . در صورتی که آنها کمتر از دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند ویروس از طریق قطرات تنفسی سرفه یا عطسه منتقل می شود.

فاینبرگ به سی ان ان گفت این مساله واقعیت دارد ، اما تحقیقات نشان می دهد که قطرات ائروسل تولید شده حین صحبت یا احتمالاً تنفس افراد می توانند ویروس را گسترش دهند.

نامه وی توضیح می دهد که تحقیقات در بیمارستان های چین نشان داده هنگامی که پزشکان و پرستاران وسایل محافظتی را حذف می کنند ، یا وقتی کف سالن ها ضدعفونی می شوند ، حتی هنگام حرکت پرسنل ، ویروس کرونا در هوا پخش و معلق می شود.

تحقیقات دانشگاه نبراسکا نشان می دهد که مواد ژنتیکی ناشی از این ویروس در هوای اتاق با فاصله بیش از دو متر دورتر از بیماران پیدا شده است.

فاینبرگ گفت: این امکان وجود دارد که قطرات کرونا ویروس به صورت ائروسل در هوا معلق شوند و به طور بالقوه شخصی را که بعداً در آن مکان راه می رود آلوده کنند.
وی افزود ، با این وجود کروناویروس به اندازه سرخک یا سل مسری نیست.

وی گفت: اینکه قطرات کرونا ویروس چه مدت در هوا باقی می ماند به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله اینکه فرد آلوده چه مقدار ویروس هنگام تنفس یا صحبت کردن در هوا پخش می کند ، همچنین به میزان گردش هوا نیز بستگی دارد.

فاینبرگ گفت: اگر شما ذرات معلق ویروس کرونا را در هوای اتاقی بدون گردش هوا ایجاد کنید ، قابل تصور است که اگر بعداً در چنین اتاقی حرکت کنید ، ویروس را در ریه های خود استنشاق می کنید. اما اگر خارج از خانه باشید ، نسیم احتمالاً آن را پراکنده خواهد کرد.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.