جمعه, 2 آبان , 1399 7 ربيع أول 1442 Friday, 23 October , 2020 ساعت ×
یک چهارم موارد کووید ۱۹ ممکن است علائمی نداشته باشند
۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
بازدید 3
0

ایسنا علوم پزشکی تهران – رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید تا ۲۵ درصد از افراد آلوده به بیماری کووید ۱۹ ممکن است علائمی را نشان ندهند ، اما هنوز هم این بیماری را منتقل می کنند. این اظهار نظر همراه گزارش جدیدی منتشر شده […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید تا ۲۵ درصد از افراد آلوده به بیماری کووید ۱۹ ممکن است علائمی را نشان ندهند ، اما هنوز هم این بیماری را منتقل می کنند.

این اظهار نظر همراه گزارش جدیدی منتشر شده که توسط زنجیره انتقال ردیابی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده منتشر شده است و نشان می دهد افراد آلوده ممکن است بین یک تا سه روز قبل از بروز علائم مسری باشند.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از اطلس نیوز ، توصیه های بهداشتی کلی در مورد بیماری کووید ۱۹ کاملاً واضح است. در صورت بروز هرگونه علائمی مانند سرفه خشک یا تب ، به سرعت خود را قرنطینه کنید و مورد آزمایش قرار دهید. اما یکی از بزرگترین سوالات بی پاسخ این است که چه تعداد از افراد بدون ایجاد علائم در معرض ابتلا به ویروس هستند؟

رابرت ردفیلد مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیردار ایالات متحده در مصاحبه با NPR اظهار داشت : مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطمینان دارد که تقریباً یک نفر از هر چهار فرد آلوده به کرونا ویروس جدید ممکن است هیچ علامتی از خود نشان ندهد و نگران کننده تر این که ، این “ناقلان پنهان” به احتمال زیاد برای یک دوره زمانی مسری خواهند بود و ویروس را ناآگاهانه به دیگران منتقل می کنند.

ردفیلد در مصاحبه با NPR گفت: یکی از اطلاعات تایید شده این است که تعداد قابل توجهی از افراد آلوده به بیماری بدون علامت هستند. این میزان ممکن است حداکثر ۲۵ درصد باشد. این مساله بسیار مهم است ، زیرا اکنون افرادی وجود دارند که ممکن است علائمی از ابتلا به کووید ۱۹ نداشته باشد اما در واقع آنها به گسترش زنجیره انتقال بیماری کمک می کنند.

بدون آزمایش گسترده و دقیق ، تقریباً غیرممکن است که بطور واضح بدانید چه تعداد موارد بدون علامت کووید ۱۹ ممکن است در یک جامعه وجود داشته باشد و این نگرانی خاص موجب دامن زدن به توصیه هایی برای پوشیدن ماسک بین تمامی مردم جهان می شود . این چیزی است که ردفیلد ادعا می کند به دقت توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است.

ردفیلد افزود: شما می توانید از دو طریق به موضوع ماسک نگاه کنید. آیا ماسک چیزی است که از من محافظت می کند یا … اگر ماسک بپوشم ، آیا چیزی است که دیگران را در برابر من محافظت می کند؟ من می توانم به شما بگویم که داده ها و این مسئله که آیا این روش به مشارکت در پیشگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ کمک می کند ، به شدت بین متخصصان در حال بررسی است.

در حالی که تعیین میزان انتقال بدون علامت ویروس کرونا چالش برانگیز است ، یافته های محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده درباره موضوعات پیرامون انتقال بدون علامت کرونا ویروس رو به افزایش است. انتقال بدون علامت در اصل دوره ای است که فرد ممکن است مسری باشد قبل از اینکه خود علائم بیماری را بروز دهند.

گزارش جدیدی از وزارت بهداشت سنگاپور منتشر شده و توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نیز تایید شده است که در آن هفت زنجیره واضح از مواردی را که احتمالاً به انتقال بدون علامت بیماری منتسب می شوند ، ردیابی می کند. داده ها حاکی از آن است که انتقال بدون علامت یا پنهان کووید ۱۹ بین یک تا سه روز قبل از شروع علائم در بیماران مبتلا رخ داده است.

در این گزارش نتیجه گیری شده: امکان انتقال پیش از بروز علامت بیماری SARS-CoV-2 چالش های اقدامات مهار کووید ۱۹ را که در تشخیص زودرس و جداسازی افراد علامت دار پیش بینی می شوند ، افزایش می دهد. بزرگی این تأثیر بستگی به میزان و مدت انتقال ویروس طی مدتی دارد که یک بیمار بدون علامت است و تا به امروز این میزان به طور واضح مشخص نشده است.

در رابطه با تعداد ناشناخته ناقلان بدون علامت کووید ۱۹ و پتانسیل انتقال ویروس ، ردفیلد بر اهمیت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان قدرتمندترین سلاح ما در برابر گسترش کووید ۱۹ تأکید می کند. تا زمانی که به صراحت نتوانیم تشخیص دهیم چه کسی به کووید ۱۹ مبتلا شده و چه زمانی ممکن است در مسری ترین حالت باشد ، فاصله گذاری اجتماعی بهترین راه حل برای مهار شیوع ویروس کرونا است.

ردفیلد به NPR گفت: بنابراین این فاصله گذاری اجتماعی که روی آن تاکید داریم ، یک سلاح قدرتمند است و این شیوع بیماری را زودتر از حد معمول متوقف می کند. با فرا رسیدن فصل های آینده ، باید دوباره از فاصله گذاری اجتماعی استفاده کنیم.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.