سه شنبه, 11 آذر , 1399 16 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 1 December , 2020 ساعت ×
آیا احتمال ابتلای کودکان به کروناویروس مشابه بزرگسالان است؟
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
بازدید 11
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – تا به امروز گزارش ها نشان می داد که کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر مستعد ابتلا به کروناویروس جدید SARS-CoV-2 هستند. اما اکنون برخی محققان ادعا می کنند که اینگونه نیست. با گسترش کروناویروس جدید ، عموم مردم هنوز آگاهی ندارند کدام قشر بیشترین خطر ابتلا به این ویروس را […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – تا به امروز گزارش ها نشان می داد که کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر مستعد ابتلا به کروناویروس جدید SARS-CoV-2 هستند. اما اکنون برخی محققان ادعا می کنند که اینگونه نیست. با گسترش کروناویروس جدید ، عموم مردم هنوز آگاهی ندارند کدام قشر بیشترین خطر ابتلا به این ویروس را دارد.

کودکان یک از نگرانی های اصلی در این زمینه هستند.سوال این است که آنها به عفونت SARS-CoV-2 یا کروناویروس چقدر حساس هستند؟

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از مدیکال نیوز تودی ، تاکنون گزارش هایی در ژورنال های مختلف بررسی شده مانند یکی از مطالعات که ماه گذشته در ژورنال JAMA نشان می داد کودکان به نظر می رسد کمتر از بزرگسالان مبتلا به COVID-19 می شوند.

اکنون یک تیم بین المللی از محققان که بسیاری از آنها در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای شنژن و آزمایشگاه پنگ چنگ در چین کار می کنند، یک مطالعه در این زمینه انجام داده اند و به نتایج متفاوتی رسیده اند.

این مطالعه در مرحله مقدماتی است و نتایج آن هنوز در یک ژورنال معتبر علمی منتشر نشده است و این بدان معناست که هنوز مورد ارزیابی دقیق کیفی متخصصان این حوزه قرار نگرفته است. با این وجود ، پژوهشگران یافته های خود را بصورت آنلاین در قالب پیش نویس در دسترس عموم قرار داده اند.

میزان ابتلای کودکان مشابه بزرگسالان است

محققان داده های افراد بررسی شده در شهر شنژن چین که مبتلا به SARS-CoV-2 شده اند به همراه داده های تماس نزدیکشان با دیگر افراد را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

درمجموع ، آنها به ۳۹۱ نفر مبتلا به COVID-19 و ۱۲۸۶ فرد تأیید شده در تماس نزدیک با مبتلایان کروناویروس مراجعه کردند.

هدف محققان این بود که دریابند آیا تماس نزدیک افراد مبتلا به COVID-19 با دیگران موجب مثبت شدن آزمایش کروناویروس در آنها ، حتی در صورت عدم وجود علائم واضح عفونت بیماری خواهد شد یا خیر.

پژوهشگران دریافتند کودکان زیر ۱۰ سال که در تماس نزدیک با کسانی که مبتلا به COVID-19 بودند ، ۷.۴٪ میزان آلودگی را نشان می دهند . این میزان بسیار شبیه به میزان آلودگی ۷.۹٪ در بزرگسالان است.

با این حال ، محققان همچنین تشخیص دادند که احتمال ابتلا به علائم بیماری کروناویروس جدید در کودکان کمتر است ، حتی اگر به نظر می رسد آنها نیز به همان اندازه بزرگسالان مبتلا به این ویروس می شوند.

جاستین لوسلر ، پژوهشگر مقطع دکتری در دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ در بالتیمور گفت: کودکان به همان اندازه بزرگسالان احتمال آلوده شدن به کروناویروس جدید را دارند اما آنها بیمار نمی شوند.

در مقاله منتشر شده ، محققان همچنین گزارش دادند افرادی که با مبتلایان COVID-19 زندگی می کردند نسبت به سایرین که فقط تماس نزدیک با این افراد تایید شده داشتند با احتمال بیشتری به این عفونت مبتلا می شوند.

با این حال ، آنها می نویسند: حتی در این گروه ، کمتر از یک نفر در هر ۶ تماس آلوده شده بودند و به طور کلی ، ما به مراتب کمتر از (۰.۴) انتقال به جلو در هر مورد اولیه را مشاهده کردیم.
محققان هشدار می دهند که مطالعه آنها محدودیت های زیادی داشته است ، زیرا داده ها توسط تیم های مختلف و از طریق پروتکل های مختلف جمع آوری شده اند . در حالی که تعاریف اولیه مربوط به آنچه که تحت عنوان ویروس SARS-CoV-2 شناخته می شود با درک بیشتر شیوع این بیماری تغییر پیدا می کند.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.