شنبه, 10 آبان , 1399 15 ربيع أول 1442 Saturday, 31 October , 2020 ساعت ×
کرونا ویروس ظرف مدت یک دقیقه غیر فعال می شود
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
بازدید 91
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – نگرانی ها در مورد طول عمر ویروس کرونا بر روی سطوح آلوده رو به افزایش است. این نگرانی تا حدی گسترش یافته که بانک مرکزی چین در تلاش برای مهار کروناویروس اقداماتی را برای نظافت کاری عمیق و از بین بردن پول نقد خود اتخاذ کرده است. به گزارش ایسنا […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – نگرانی ها در مورد طول عمر ویروس کرونا بر روی سطوح آلوده رو به افزایش است. این نگرانی تا حدی گسترش یافته که بانک مرکزی چین در تلاش برای مهار کروناویروس اقداماتی را برای نظافت کاری عمیق و از بین بردن پول نقد خود اتخاذ کرده است.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان ، دقیقاً مشخص نیست که کرونا ویروس تا چه مدت می تواند بر روی سطوح آلوده و اشیاء با پتانسیل آلوده کردن افراد زنده بماند ، اما برخی از محققان با مطالعه رفتارهای گریزان سایر کرونا ویروسها سرنخ هایی در این زمینه پیدا کرده اند.

درمان در منزل یکی از مقالات برتر را مشاهده کنید

کروناویروس ها گروه بزرگی از ویروس ها هستند که در بین حیوانات شایع است. طبق اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا ، دانشمندان برخی از انواع نادر این ویروس را زوناتیک می نامند ، به این معنی که می توانند از حیوانات به انسان منتقل شوند.

متخصصان دقیقا نمی دانند چه حیوانی منشا شیوع کروناویروس جدید در ووهان چین است. اما پیش از این ، مطالعات نشان می داد که افراد پس از تماس با شترها به کرونا ویروس MERS یا سندرم تنفسی خاور میانه آلوده شده اند . دانشمندان همچنین حدس می زنند که گربه های ساحلی مقصر شیوع بیماریSARS یا همان سندرم تنفسی حاد هستند.

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید

براساس تحقیقات منتشر شده در ژورنال هاسپیتال اینفکشن ، این کرونا ویروسهای انسانی مانند SARS و MERS بر روی سطوح بی جان از جمله سطوح فلزی ، شیشه ای یا پلاستیکی تا مدت نه روز زنده می مانند.
بر اساس این پژوهش ، نظافت سطوح با محصولات شوینده خانگی می تواند تاثیرگذار باشد. همچنین مشخص شد که کرونا ویروسهای انسانی با استفاده از روش ضدعفونی سطوح با استفاده از ترکیب اتانول ۶۲-۷۱٪ ، ۰.۵٪ پراکسید هیدروژن یا ۰.۱٪ سدیم هیپوکلریت یا سفید کننده می توانند به طور مؤثر در عرض یک دقیقه غیرفعال شوند.

تحقیقات جدید شامل تجزیه و تحلیل ۲۲ مطالعه قبلی منتشر شده در مورد کروناویروس است که محققان امیدوارند بتوانند به درک جدیدی در مورد کروناویروس جدید دست یابند.

دکتر چارلز چیو، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا گفت: “بر اساس داده های موجود ، من در درجه اول به داده های کروناویروس سارس استفاده کردم ، که نزدیکترین نوع نسبت به کروناویروس جدید – با ۸۰٪ تشابه توالی است . مدت زمان پابرجایی ویروس سارس بر روی سطوح بین کمتر از پنج دقیقه تا نه روز بود.

راه اندازی سایت کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  را مشاهده کنید

وی گفت: “با این وجود ، به دلیل وجود روش های مختلف ، انواع گوناگون ویروس ها و شرایط محیطی که در مطالعات مختلف مورد آزمایش قرار گرفته اند و فقدان اطلاعات در مورد خود کروناویروس، راستی آزمایی این یافته ها در مورد کروناویروس جدید بسیار دشوار است.برای تعیین مدت زمان ماندگاری کرونا ویروس بر روی سطوح ، تحقیقات بیشتری با توجه به شیوه گسترش کروناویروس جدید مورد نیاز است.”

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.