پنج شنبه, 6 آذر , 1399 11 ربيع ثاني 1442 Thursday, 26 November , 2020 ساعت ×
بیهوشی عمومی خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان را افزایش می دهد
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۱۹
بازدید 82
6

ایسنای علوم پزشکی تهران – براساس یک پژوهش جدید زنانی که قبل از عمل سزارین تحت بیهوشی عمومی قرار می […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – براساس یک پژوهش جدید زنانی که قبل از عمل سزارین تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند، احتمال بیشتری برای ابتلا به افسردگی پس از زایمان دارند.

به گزارش ایسنای علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان، بر اساس این مطالعه که در دانشگاه کلمبیا انجام شده، افکار خودکشی در بین زنانی که حین سزارین بیهوشی عمومی می شوند ، شایع تر است.
طبق گفته پژوهشگران دانشگاه کلمبیا، زنانی که دچار بی حسی عمومی در عمل سزارین هستند ، احتمالاً دچار افسردگی شدید پس از زایمان می شوند که منجر به بستری شدن در بیمارستان و تجربه افکار خودکشی یا خودآزاری می شود.

محققان دانشگاه کلمبیا توضیح دادند که بیهوشی عمومی می تواند شیردهی و تعامل پوست به پوست مادر و نوزاد را به تأخیر بیندازد و اغلب منجر به درد حاد و مداوم بعد از زایمان می شود.
ژان گوگلیموتی ، محقق اصلی و استادیار بیهوشی دانشگاه کلمبیا ، در یک کنفرانس خبری گفت: “این شرایط اغلب با نارضایتی مادران از انجام بیهوشی کلی همراه است و می تواند منجر به پیامدهای منفی برای سلامت روانی آنها شود.”

این پژوهش، که نتایج آن در مجله Anesthesia and Analgesia به چاپ رسیده ، اولین موردی است که تاثیر انواع خاص بیهوشی سزارین بر خطر افسردگی پس از زایمان را بررسی می کند.
بیهوشی عمومی احتمال افسردگی پس از زایمان را افزایش داده است.

محققان از سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ از سوابق ترخیص بیمارستانی افرادی که در بیمارستان های ایالتی نیویورک مورد عمل سزارین قرار گرفته بودند، استفاده کردند. از ۴۲۸۳۰۴ موردی که مورد بررسی قرار گرفت ، ۳۴۳۵۶۶ زن یا ۸٪ از تمامی افراد در حین زایمان تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته بودند.

بیهوشی عمومی خواب آور است ، به این معنی که مادران قادر نخواهند بود چیزی را هنگام زایمان ببینند ، احساس کنند یا به یاد آورند. همچنین باعث می شود آنها نتوانند فرزندشان را بلافاصله پس از تولد ببیند.
این مطالعه نشان داد که ۱۱۵۸ نفر از زنانی که تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته بودند یعنی حدود ۳٪ افراد دچار افسردگی شدید پس از زایمان شدند و نیاز به بستری شدن داشتند. این افراد همچنین ۵۴٪ خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی پس از زایمان داشتند و ۹۱٪ در مقایسه با کسانی که بیهوشی موضعی مانند بلوک نخاعی یا اپیدورال داشتند ، بیشتر در معرض فکر خودکشی یا خودآزاری بودند.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.