جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
محققان استرالیایی:چاق بودن به بیماران سرطانی کمک می‌کند
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
بازدید 24
2

ایسنای علوم پزشکی تهران – به رغم مدارک و شواهدی که تا کنون نشان داه‌اند چاقی موجب ابتلا به سرطان می‌شود، اکنون نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد که چاق بودن به بیماران سرطانی کمک می‌کند تا بر این بیماری غلبه کنند زیرا افراد چاق بهتر به داروهای قوی ایمنی درمانی واکنش نشان می‌دهند. به گزارش […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – به رغم مدارک و شواهدی که تا کنون نشان داه‌اند چاقی موجب ابتلا به سرطان می‌شود، اکنون نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد که چاق بودن به بیماران سرطانی کمک می‌کند تا بر این بیماری غلبه کنند زیرا افراد چاق بهتر به داروهای قوی ایمنی درمانی واکنش نشان می‌دهند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان استرالیایی که این مطالعه را انجام داده‌اند می‌گویند که داشتن اضافه وزن به واقع می‌تواند به بیماران سرطانی کمک کند تا در مبارزه با این بیماری پیروز شوند. محققان در این مطالعه متوجه شدند که بیماران مبتلا به سرطان به یک داروی قوی به نام atezolizumab که برای از بین بردن تومورها طراحی شده است، بهتر واکنش نشان می‌دهند.

کارشناسان با اشاره به مدارک و شواهدی که دهه ها ثابت کرده‌اند که چاقی موجب ابتلا به سرطان می‌شود، نتایج این مطالعه جدید را جالب توصیف کردند.

محققان دانشگاه «فلیندرز» در استرالیا این مطالعه را بر روی هزار و ۴۳۴ بیمار مبتلا به سرطان ریه سلول غیر کوچک انجام دادند. این بیماری شایع‌ترین شکل سرطان ریه است. داروی Atezolizumab که با نام تجاری Tecentriq شناخته می‌شود، یک داروی ایمنی درمانی است که برای بیماران مبتلا به سرطان ریه سلول غیر کوچک تجویز می‌شود.

۴۹ درصد از افراد شرکت کننده در این مطالعه وزن عادی داشتند و ۳۴ درصد دارای اضافه وزن و هفت درصد چاق بودند. نتایج این مطالعه نشان داد شانس زنده ماندن بیمارانی که atezolizumab مصرف می کردند و دارای اضافه وزن بودند، تا ۳۲ درصد بهتر بود. اما این نتایج در مورد بیمارانی که داروی شیمی درمانی docetaxel مصرف می‌کردند، مشاهده نشد. docetaxel یک داروی شیمی درمانی است که برای درمان سرطان ریه سلول غیر کوچک تجویز می شود.

محققان خاطرنشان کردند که این مطالعه جدید از این فرضیه حمایت می‌کند که داشتن توده جرم بدنی بالا و چاقی با واکنش بهتر به ایمنی درمانی ارتباط دارد.

این مطالعه در مجله American Medical Association Oncology منتشر شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.