سه شنبه, 6 آبان , 1399 11 ربيع أول 1442 Tuesday, 27 October , 2020 ساعت ×
رئیس دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران:پیگیر رفع مشکلات به حق دانشجویان هستم
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
بازدید 55
0

ایسنای علوم پزشکی تهران – نشست هیئت رئیسه دانشکده دندانپزشکی با نمایندگان شورای صنفی و شورای نمایندگان در مورد شفاف سازی بخشنامه تعطیلی دانشکده در روزهای آلوده و شنیدن نقدهای دانشجویان برگزار شد. به گزارش ایسنا از روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، نشست هیئت رئیسه دانشکده با نمایندگان شورای صنفی و شورای نمایندگان در مورد شفاف […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – نشست هیئت رئیسه دانشکده دندانپزشکی با نمایندگان شورای صنفی و شورای نمایندگان در مورد شفاف سازی بخشنامه تعطیلی دانشکده در روزهای آلوده و شنیدن نقدهای دانشجویان برگزار شد.

به گزارش ایسنا از روابط عمومی دانشکده دندانپزشکی، نشست هیئت رئیسه دانشکده با نمایندگان شورای صنفی و شورای نمایندگان در مورد شفاف سازی بخشنامه تعطیلی دانشکده در روزهای آلوده و شنیدن نقدهای دانشجویان سوم دی ۹۸ در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدا این نشست نمایندگان دانشجویان به ذکر مواردی که موجب اعتراض شده بود پرداختند و دکتر امیر رضا رکن رئیس دانشکده در پاسخ بیان کرد: بحث در فضای مجازی محدودیت ها و آسیب های خاص خود را دارد و نمی توان یک موضوع را به شکل مشخص و هدفمند تا وصول نتیجه دنبال کرد.
هیات رئیسه با توجه به این مسائل در فضای مجازی به شکل موجز پاسخگو بوده است اما در همین مدت کوتاه برای شفاف سازی بحث تعطیلی ها با دانشجویان دو جلسه برگزار کرده است و هر زمان که دانشجویان نیاز به جلسات حضوری داشته باشند هیچ مشکلی در برگزاری آن وجود ندارد.
در ادامه رئیس دانشکده تصریح کرد: دانشکده دندانپزشکی علوم پزشکی تهران یک واحد خدمت رسان است و در اطلاعیه های صادر شده از طرف استانداری ذکر شده که تعطیلی شامل واحدهای خدمت رسان نمی شود. از طرف دیگر وقت دهی به بیماران از قبل انجام شده و بیماری که از چند ماه قبل وقت گرفته و با پرداخت هزینه کرایه به دانشکده مراجعه می کند، در صورتیکه ما تعطیل باشیم چه باید بکند؟ در شرایط اقتصادی کنونی ما موظف هستیم که این خدمات را به بیماران ارائه دهیم و این حق و توقع بیمار(حق الناس) به جاست.
وی با اشاره به اینکه در ابتدا تصمیم بر این بود که تمامی دانشجویان در دانشکده حضور داشته باشند، افزود: پس از برگزاری جلسه ۲۵ آذر با دانشجویان و شنیدن صحبت های آنها تصمیم گرفتیم فقط قسمت های خدمت رسان فعال باشند و کلاسهای نظری، پری کلینیک ها و امتحانات تعطیل شود. این درخواست دانشجویان بود و ما هم پذیرفتیم. از طرف دیگر تقویم آموزشی دانشکده بسیار فشرده است و در صورت تعطیلی بخش ها امکان اضافه شدن روز کاری وجود ندارد. در پایان چرخش ها سه رویداد آموزشی، برگزاری امتحانات، ثبت نمرات و انتخاب واحد ترم بعد به طور همزمان در بازه زمانی موجود انجام می شود. با توجه به اینکه تا نمرات این ترم ثبت دائم نشوند، سیپاد امکان انتخاب واحد ترم بعد را نمی دهد، لذا امکان طولانی تر کردن زمان امتحانات وجود ندارد. این مشکلات آموزشی در دانشکده دندانپزشکی بیشتر خود را نشان می دهد چرا که دانشجویان دندانپزشکی واحدهای ترمیک دارند و خود مسئول درمان بیماران هستند و صرفا observer نیستند.
وی در ادامه گفت: دانشجویانی که به دلیل پزشکی امکان حضور نداشته اند وفق قانون می توانند از غیبت مجاز، یا حذف پزشکی استفاده کنند. تمام غیبت هایی که به دلیل دو گانگی پیام های روز ۲۶ آذرماه در کلاسهای تئوری، پری کلینیک و امتحانات ایجاد شده، موجه است.
دکتر رکن با تاکید بر اینکه طی دو سال گذشته سعی شده مشکلات شنیده شود و راهکارهایی برای رفع آنها اجرایی شود، یادآور شد: تاثیرات این فعالیت ها در دانشکده کاملا مشهود است.
وی افزود: به همین منوال توقع بر آن است وقتی مشکلی پیش می آید دانشجویان عزیز هم فکری کرده و مشکلات را توسط نمایندگان شورای صنفی یا شورای نمایندگان آنها را منتقل کنند. بیان یک مشکل توسط فرد فرد دانشجویان علاوه بر اینکه نمایندگان دانشجویان را تضعیف می کند، امکان پیگیری را به دلیل عدم امکان پاسخگویی به تک تک افراد به تعویق می اندازد.
در پایان دکتر رکن تاکید کرد:در مسیر بهبود فرآیند آموزش دانشجویان، پیگیر رفع مشکلات حق دانشجویان است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.