دوشنبه, 10 آذر , 1399 15 ربيع ثاني 1442 Monday, 30 November , 2020 ساعت ×
افتتاح سیستم PET-CT در مرکز پزشکی هسته ای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
بازدید 409
7

ایسنای علوم پزشکی تهران – PET /CT یک روش تشخیصی است که از ترکیب(Positron Emission Tomography) برای ارزیابی عملکرد(Function) وCT اسکن برای لوکالیزاسیون آناتومیکی تشکیل‌شده است و به‌صورت عمده در انکولوژی مورداستفاده قرار می‌گیرد. با حضور دکتر محسن ساغری رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای، دکتر محمد افتخاری رئیس بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان شریعتی، دکتر رئیس کرمی […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – PET /CT یک روش تشخیصی است که از ترکیب(Positron Emission Tomography) برای ارزیابی عملکرد(Function) وCT اسکن برای لوکالیزاسیون آناتومیکی تشکیل‌شده است و به‌صورت عمده در انکولوژی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با حضور دکتر محسن ساغری رئیس انجمن پزشکی هسته‌ای، دکتر محمد افتخاری رئیس بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان شریعتی، دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی، محمود معصومی معاون پشتیبانی، دکتر فرشاد علامه معاونت درمان، دکتر حسین قناعتی رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع دکتر منوچهر خان نخجوانی رئیس بخش غدد مجتمع و جمعی از مسئولان و اعضای هیئت‌علمی سه‌شنبه ۵ آذرماه ۹۸ سیستم PET-CT در مرکز پزشکی هسته‌ای مجتمع افتتاح شد.
در ابتدا دکتر سعید فرزانه فر رئیس بخش پزشکی هسته‌ای ضمن خوشامدگویی گفت: امروز اتفاق خوبی درمجتمع افتاده و آن راه‌اندازی دستگاه PET-CT در مرکز پزشکی هسته‌ای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) است.
سپس گزارشی از روند کار افتتاح سیستم PET-CTدر این مرکز را ارائه کرد.
رئیس بخش پزشکی هسته‌ای مجتمع در بخش دیگری از سخنان خود در مورد کاربرد دستگاه پت سی‌تی‌اسکن گفت : PET/CT یک روش تشخیصی است که از ترکیب(Positron Emission Tomography) PET برای ارزیابی عملکرد(Function) وCT اسکن برای لوکالیزاسیون آناتومیکی تشکیل‌شده است و به‌صورت عمده در انکولوژی مورداستفاده قرار می‌گیرد. سایر کاربردهای آن در تصویربرداری قلب، بیماری‌های نورولوژی، کانسر پروستات و تومورهای نورواندوکرین است.
در ادامه دکتر رئیس کرمی ضمن تبریک افتتاح مرکز PET-CT درمجتمع گفت: مسیر خیلی سختی طی شده تا این سیستم در مرکز پزشکی هسته‌ای مجتمع افتتاح شود و مایه بسی تقدیر و تشکر دارد .
وی افزود: مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) آخرین ملجأ و امید بیمارانی است که از درمان ناامید شده‌اند و امیدواریم افتتاح دستگاه پت سی‌تی‌اسکن کمک به امکان بررسی سرطان برای افرادی که برای اولین بار در آن‌ها سرطان تشخیص داده می‌شود همچنین رابطه بین توده‌های سرطانی در بدن فرد بیمار و بررسی از بین رفتن تمام متاستازها بعد از عمل جراحی را فراهم کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.