جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
دبیر شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران:باید منبع ابتلا مشخص شود/ بیماری محدود به خوابگاه کوی نیست
۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
بازدید 57
2

ایسنای علوم پزشکی تهران – ایزد محمدخواجه دبیرکل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیرامون اتفاقات اخیر در مجتمع کوی علوم پزشکی تهران گفت: در مورد منشأ بیماری در حال حاضر نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد ولی الگوی بیماری بیشتر شبیه یک بیماری ویروسی مانند آنفلوانزا است و از نحوه کنترل بیماری و پیگیری معاونت دانشجویی […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – ایزد محمدخواجه دبیرکل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیرامون اتفاقات اخیر در مجتمع کوی علوم پزشکی تهران گفت: در مورد منشأ بیماری در حال حاضر نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد ولی الگوی بیماری بیشتر شبیه یک بیماری ویروسی مانند آنفلوانزا است و از نحوه کنترل بیماری و پیگیری معاونت دانشجویی رضایت داریم.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ نفر به‌صورت سرپایی درمان شده‌اند. بیماری محدود به خوابگاه کوی نیست و به سایر خوابگاه‌ها با درخواست شورای صنفی آمبولانس برای درمان سریع‌تر دانشجویان ارسال شده است. درمانگاه خوابگاه کوی به‌صورت ۲۴ ساعته با پزشک، پرستار و اقلام دارویی تجهیز شده است.
دبیرکل شورای صنفی دانشگاه تأکید کرد: مرکز درمانی دانشگاه تهران پذیرای همه دانشجویان به‌صورت رایگان خواهد بود همچنین دانشجویانی که پیش از اطلاعیه کانال شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراکز دیگر اقدام به درمان کرده‌اند فاکتورهای مربوطه را برای پیگیری‌های بعدی حفظ کنند. در صورت نیاز برای گواهی استعلاجی دانشجویان پیگیری خواهیم کرد. نهایتاً از دکتر پورغریب برای حضور به‌موقع و مستمر و دبیران محترم خوابگاه‌ها دکتر رضا کاظمی، دکتر عباسی، دکتر راهی برای پیگیری‌هایشان تشکر می‌کنم و تا پایان در بطن ماجرا خواهیم بود.

وی اضافه کرد: دانشجویان مبتلا شده‌ی ساکن در خوابگاه‌های دیگر به سرپرست خوابگاه اطلاع دهند.
ایزد محمدخواجه ضمن خبر دادن از تعامل مطلوب مسئولان دانشگاه با شورای صنفی، درباره رصد شورا در شرایط فعلی این چنین توضیح داد: در حال حاضر اولویت ما کنترل بیماری و رفع پیامدهای آن برای دانشجویان است، اما همزمان پیگیر علت بروز بیماری هم هستیم. حتی اگر ویروسی بودن بیماری اثبات بشود باید منبع ابتلا آن برای ما مشخص بشود و به همین جهت لازم است محل طبخ و توزیع غذا موردبررسی ازنظر آلودگی به ویروس هم قرار بگیرد.
دبیرکل شورای صنفی دانشجویان ضمن ارائه توضیحات دقیق‌تر درباره اتفاقات دیروز، از دانشجویان خواست تا مشخص شدن علت واقعه، جانب احتیاط را رعایت کرده و نسبت به رعایت بهداشت فردی حساسیت بیشتری داشته باشند. همچنین از دانشجویان ساکن سایر خوابگاه‌های خارج از مجتمع کوی خواسته‌شده است که در صورت کسالت و ناخوشی احوال به سرپرست خوابگاه خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز هماهنگی لازم برای اعزام به درمانگاه کوی انجام شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.