شنبه, 3 آبان , 1399 8 ربيع أول 1442 Saturday, 24 October , 2020 ساعت ×
اعلام آمادگی هنرمندان برای کمک داوطلبانه در مرکز تحقیقات سرطان مجتمع بیمارستانی امام خمینی
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
بازدید 69
4

ایسنای علوم پزشکی تهران – جلسه بررسی راهکارهای برقراری ارتباط موثر بین هنرمندان و دانشگاه علوم پزشکی تهران در مرکز تحقیقات سرطان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد. به گزارش ایسنا ، این جلسه که با حضور دکتر سپیده امیدواری متخصص اعصاب و روان و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سرطان انستیتو کانسر، دکتر […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – جلسه بررسی راهکارهای برقراری ارتباط موثر بین هنرمندان و دانشگاه علوم پزشکی تهران در مرکز تحقیقات سرطان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش ایسنا ، این جلسه که با حضور دکتر سپیده امیدواری متخصص اعصاب و روان و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سرطان انستیتو کانسر، دکتر محمد مومنی مشاور هنری معاون فرهنگی دانشگاه، استاد عباس برقشی مدرس دانشکده صدا و سیما و دکتر علیرضا عباسی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸ در مرکز تحقیقات سرطان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تشکیل شد.
در ابتدا دکتر امیدواری ضمن تشکر از اساتید هنری به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص مناسب سازی فضاهای هنری در مرکز تحقیقات سرطان پرداخت، این موارد شامل: نصب تابلوهای نقاشی شده توسط بیماران و بهبودیافتگان، ایجاد میز نقاشی و کتابخانه، حضور داوطلبانه هنرمندان نقاش، طراح و نوازنده موسیقی برای ایجاد نشاط و آرامش و ارتقا روحیه بیماران مراجعه کننده می باشد.
این عضو هیئت علمی افزود: ارتباط بیشتر با هنرمندان و استفاده از این ظرفیت بسیار ارزشمند باعث حمایتهای عاطفی و روانی و بالابردن انگیزه بیماران سرطانی می باشد.
سپس دکتر مومنی ضمن پیشنهاد تشکیل گروه هنر و سلامت افزود: ارتباط بیشتر هنرمندان با پزشکان و کادر درمانی و حضور داوطلبانه آنان در این مراکز برای بهره گیری از هنرهای زیبا شامل: نقاشی، موسیقی، نمایش، سینما، گرافیک و انیمیشن برای کمک به افزایش نشاط و انگیزه بیماران و کاهش آلام و دردهای آنها بسیار مفید است و می توان در سایر بخش های سلامت از قبیل آموزش و خودمراقبتی، از جنبه های مختلف هنر استفاده کرد.
در ادامه استاد برقشی نیز با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز گفت: کارهای هنرمندانه زیبایی برای مناسب سازی فضاها و حفظ و ارتقا روحیه بیماران انجام شده که می توان با حضور بیشتر هنرمندان در این مرکز آنها را ارتقا و گسترش داد، همچنین هنرمندان زیادی برای حضور و کمک داوطلبانه در مرکز تحقیقات سرطان مجتمع بیمارستانی امام خمینی ابراز آمادگی کردند.
دکتر عباسی نیز ضمن تقدیر و تشکر از دکتر امیدواری و همکاران ایشان برای اقدامات ارزشمند انجام شده افزود: این اقدامات نمونه ارزنده ای از مسئولیت پذیری اجتماعی است و با مشارکت هنرمندان می توان آنرا بسط و توسعه داد.
در پایان از بخش های درمانی و اقدامات انجام شده نیز بازدید به عمل آمد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.