سه شنبه, 11 آذر , 1399 16 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 1 December , 2020 ساعت ×
فعالیت ۱۴ نفر هیات علمی و بیش از ۶۰ نفر دانشجو درگروه دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
بازدید 63
4

ایسنای علوم پزشکی تهران – سرپرست تخصصی گروه دندانپزشکی کودکان اظهار داشت :تمام درمان های مورد نیاز کودکان شامل درمان های ترمیمی، درمان پالپ، خدمات پیشگیری شامل فیشور سیلنت، فلوراید تراپی ، کاربرد انواع فضا نگهدارنده ها، ارتودنسی پیشگیری، جراحی کودکان و… در این بخش انجام می شود. گفت و گو با دکتر سعیده مختاری، […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – سرپرست تخصصی گروه دندانپزشکی کودکان اظهار داشت :تمام درمان های مورد نیاز کودکان شامل درمان های ترمیمی، درمان پالپ، خدمات پیشگیری شامل فیشور سیلنت، فلوراید تراپی ، کاربرد انواع فضا نگهدارنده ها، ارتودنسی پیشگیری، جراحی کودکان و… در این بخش انجام می شود.

گفت و گو با دکتر سعیده مختاری، سرپرست تخصصی گروه دندانپزشکی کودکان را در ادامه می خوانید:

لطفا بخش کودکان را معرفی کنید؟
بخش کودکان یکی از بخش های دانشکده دندانپزشکی با تعداد۱۴ نفر هیات علمی،۱۵ نفر پرسنل و در هر ترم بیش از ۶۰ نفر دانشجو است که درمان دندان‌های شیری و دائمی افراد زیر ۱۲ سال را انجام می دهد.

ظرفیت پذیرش و رده سنی کودکان در بخش کودکان به چه صورت است؟
روزانه ۲۵ تا ۳۰ بیمار زیر ۱۲ سال تحت درمان توسط دوره های عمومی و تخصص قرار می‌گیرند و تمامی مراجعه کنندگان که برای بار اول مراجعه می‌ کنند معاینه می شوند در صورتی که نیاز به درمان داشته باشند بر اساس نوع نیازآنها در دو بخش عمومی و تخصصی نوبت درمان می گیرند.

چه امکاناتی برای کودک در بخش دارید؟
در بخش کودکان برای هر یونیت یک مانیتور نصب شده که کودک در حین درمان امکان مشاهده فیلم یا انیمیشن های کودکانه را دارد و به این وسیله به افزایش همکاری بیمار، روند درمان تصریع می‌شود در انتهای کار نیز بر چسب های کارتونی به عنوان جایزه به کودکان داده می‌شود.

فرایند پذیرش بیمار در بخش کودکان را بفرمایید؟
همه بیماران در روز مراجعه معاینه شده و بر اساس سن و مشکل دندانی که دارند برای آنها نوبت درقسمت های عمومی، تخصصی یا فلوشیپ داده می شود.
نحوه آموزش بهداشت به کودکان و والدین در بخش به چه صورت است و چه کسی این آموزش ها را به کودکان میدهد؟
در بخش کودکان بعد از تشکیل پرونده برای هر بیمار آموزش بهداشت توسط دانشجویان دستیاران تخصصی به کودکان و در صورت لزوم به والدین آنها داده میشود علاوه بر این اتاق بهداشت در بخش در نظر گرفته شده که کودکان قبل از شروع کار می توانندآنجا دندان‌های خود را مسواک بزنند

چه درمانهایی برای کودکان انجام میدهید؟
تمام درمان های مورد نیاز کودکان شامل درمان های ترمیمی، درمان پالپ، خدمات پیشگیری شامل فیشور سیلنت، فلوراید تراپی ، کاربرد انواع فضا نگهدارنده ها، ارتودنسی پیشگیری، جراحی کودکان و… در این بخش انجام میشود.

در مورد اتاق عمل در بخش کودکان بیشتر توضیح دهید؟
بیمارانی که برای انجام درمان دندانپزشکی به دلیل سن کم یا ترس زیاد قابلیت همکاری با دندانپزشک با روشهای معمول ندارند در اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی درمان می شود در صورتی که نیازهای درمانی اندک باشد درمان می‌تواند تا آرامبخشی انجام شود. درمان های اتاق عمل توسط دستیاران تخصصی و دانشجویان دوره فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی انجام شود.

چه کودکانی را به مرکز طبی میفرستید و چه شرایطی باید داشته باشند؟
کودکانی که بیماریهای سیستمک داشته باشند به دلیل آن که ممکن است نیاز به مراقبت های ویژه بعد از بیهوشی پیدا کنند برای انجام درمان تحت بیهوشی به مرکزطبی کودکان ارجاع داده می شوند دانشجویان دوره فلوشیپ دندانپزشکی بیمارستانی مسئول درمان این بیماران در مرکز طبی کودکان می باشند

نحوه پیگیری بیماران بعد از ارائه خدمت به چه صورت است؟
کودکانی که درمان آنها به اتمام رسیده است هر ۶ ماه یکبار معاینه دوره‌ای می شوند اگر نیاز درمانی جدید داشته باشند نوبت دهی صورت می‌گیرد و اگر مشکلی در درمان های قبلی ایجاد شده باشد که به دلیل خطای کاری باشد درمان مجدد بدون هزینه انجام می‌شود.

رسیدگی به شکایات در بخش کودکان به په صورت است؟
در صورتی که والدینی ازروند درمانی کودک خود ناراضی باشند پاسخ دهی توسط مسئول تکریم ارباب رجوع در بخش که یکی از اعضای هیات علمی است صورت میگیرد.

آیا دانشجوی خارجی هم دارید؟ فرایند پذیرش دانشجو خارجی چگونه است؟
بله یک دانشجو بین المللی از کشور افغانستان برای گذراندن دوره تخصصی کودکان در بخش پذیرش شده که در حال حاضر در حال گذراندن دوره ارزیابی است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.