جمعه, 7 آذر , 1399 12 ربيع ثاني 1442 Friday, 27 November , 2020 ساعت ×
نگرانی دانشجویان از پلمپ شدن دفاتر فرهنگی جهاد دانشگاهی
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
بازدید 19
3

دانشجویانی که از دفاتر جهاد دانشگاهی برای فعالیت های خود استفاده می کردند، در حال حاضر با بسته شدن این […]

پ
پ

دانشجویانی که از دفاتر جهاد دانشگاهی برای فعالیت های خود استفاده می کردند، در حال حاضر با بسته شدن این دفاتر نگران فعالیت خود به ویژه بعد از تعطیلات عید نوروز هستند. چرا که کمبود فضا برای انجام فعالیت های فرهنگی دانشجویان از طرف دالنشگاه همیشه به نوعی دغدغه دانشجویان بوده و خوشبختانه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران این فضا را در اختیار تمام دانشجویان اعم از پزشکی و غیر پزشکی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران؛ زهرا ولیزاده به عنوان دبیر سازمان دانشجویان دانشکده علوم پزشکی تهران از پلمپ شدن دفاتر جهاد دانشگاهی ابراز نگرانی کرد و گفت: من به عنوان یکی از دانشجویانی که در این دانشکده تحصیل می کند و از ترم ۵ فعالیت فرهنگی خود را شروع کرده است، این حرکت از طرف دانشگاه را درک نمی کنم و بسیار برای من عجیب است.

این دانشجوی رشته پزشکی می گوید: دانشگاه از دیرباز تاکنون با یکسری محدودیت هایی مواجه بوده است و در بیشتر مواقع نتوانسته فضاهای مناسبی را در اختیار کانون ها و نشریات دانشجویی قرار دهد. این در حالی است که جهاد دانشگاهی همیشه با روی باز از دانشجویان و ایده های آنها استقبال کرده است.

وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی نه تنها از کانون ها و نشریات دانشگاه بلکه از تشکل های دانشجویی حمایت کرده است. در حال حاضر با توجه به اینکه دانشجویان زیادی از دانشکده های دیگر از دفاتر فرهنگی جهاد دانشگاهی استفاده میکنند، کار صحیحی نیست که دانشگاه با وجود عدم معرفی فضای جایگزین برای فعالیت دانشجویی، در صدد پلمپ کردن و گرفتن همین فضای اندک از دانشجویان فعال باشد.

در اینجا این سوال مطرح میشه که آیا الزامات و وظایف دانشگاه غیر از این است که فضاهای امن فرهنگی و تربیتی را برای دانشجویان در نظر بگیرد که آنها با خیالی آسوده به فعالیت های دانشجویی خود بپردازند؟
اگر جواب این سوال مثبت است، پس چرا دانشگاه باید درب های این اتاق ها را به روی دانشجویان ببند و آنها را یکی پس از دیگری پلمب کند؟!

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.