سه شنبه, 11 آذر , 1399 16 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 1 December , 2020 ساعت ×
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۲۸
بازدید 21
3

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با تاکید براینکه مراقبین بهداشت مدارس نیاز به آموزش دارند، گفت: براساس تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش استان تهران با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران صورت گرفته است، مقرر شد حدود ۷۰۰ نفر از مراقبین سلامت مدارس کل تهران مقاطع ابتدایی برای اولین بار در […]

پ
پ

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با تاکید براینکه مراقبین بهداشت مدارس نیاز به آموزش دارند، گفت: براساس تفاهم نامه ای که بین آموزش و پرورش استان تهران با جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران صورت گرفته است، مقرر شد حدود ۷۰۰ نفر از مراقبین سلامت مدارس کل تهران مقاطع ابتدایی برای اولین بار در کلاس های جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران حضور پیدا کنند.
دکتر سینا قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: روزانه در حدود ۵۰ نفر از مراقبین سلامت در کلاس های مراقبت از سلامت دهان و دندان شرکت می کنند. این کلاس ها برای مراقبین سلامت مدارس دولتی برگزار می شود که در آینده امیدوار هستیم برای مراقبین مدارس غیرانتفاعی هم بتوانیم این کلاس ها را برگزار کنیم.
وی یادآور شد: مراقبین بهداشت مدارس به عنوان متولیان سلامت دانش آموزان هستند که اگر آنها اطلاعات کافی در خصوص سلامت دانش ‌آموزان داشته باشند، می توانند در اشاعه فرهنگ سلامت کمک بسزایی انجام دهند.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در رابطه با آموزش مراقبین سلامت مدارس، وزارت آموزش و پرورش هم این دغدغه را دارد اما کار اجرایی که قابل لمس باشد کمتر در این زمینه انجام می شود به همین دلیل جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران یک برنامه مدونی را برای آموزش مراقبین بهداشت مدارس برنامه‌ریزی کرده است تا به وسیله آن بتواند سلامت دانش آموزان را تضمین کند.
قاسمی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌ های مثبتی که در حوزه ارتقای سطح سلامت مردم می توان انجام داد، این است که بر روی سلامت دانش آموزی که موضوع بسیار مهمی هم است، پبیش از پیش توجه شود.
وی با اشاره به اینکه این کلاس ها از طریق آموزش و پروزش اطلاع رسانی می شود، افزود: هزینه های این کلاس ها زیر نظر جهاد دانشگاهی است که به عنوان خیر این کلاس ها را برگزار می کند. همچنین خانم دکتر رحیمی به عنوان مدرس در این کلاس ها حضور دارند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.