افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت ×
نشست ویژه آشنایی با رشته تخصصی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی، رویکرد کشور های توسعه یافته، تجربه در ایران
۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۰۳
3
به همت جهاد داشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد؛

نشست ویژه پژوهشگران حوزه سبک زندگی سالم، با موضوع «آشنایی با رشته تخصصی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی، رویکرد کشور های توسعه یافته، تجربه در ایران» و سخنرانی ویژه خانم دکتر پریسا مساحی خالقی در سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در این […]

پ
پ

نشست ویژه پژوهشگران حوزه سبک زندگی سالم، با موضوع «آشنایی با رشته تخصصی پزشکی مبتنی بر سبک زندگی، رویکرد کشور های توسعه یافته، تجربه در ایران» و سخنرانی ویژه خانم دکتر پریسا مساحی خالقی در سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در این نشست مساحی خالقی، دانش آموخته دانشگاه Lama Lima آمریکا و پایه‌‏گذار انجمن پزشکی مبتنی بر سبک زندگی سالم در ایران ضمن معرفی تاریخچه تشکیل و توسعه انجمن، هدف «پزشکی مبتنی بر سبک زندگی سالم» را ارتقای سطح سلامت مردم، مقابله با بیماریهای مزمن غیرعفونی و ایجاد تغییرات بنیادی در زندگی روزانه عنوان کرد.

مساحی خالقی همچنین با استناد به شواهد علمی گفت: ریشه و علت اصلی شیوع انواع بیماریهای مزمن جسمی و روانی، تغییر در سبک زندگی مردم است که این تغییرات می تواند شامل عادات غذایی ناسالم، کمبود فعالیت فیزیکی، استرس‏ های زندگی شهری، اعتیاد به دخانیات و کم‌توجهی به نیازهای عاطفی باشد. این مسئله اثبات شده است که با تغییر سبک زندگی و هدف قرار دادن علل اصلی و ریشه ‏ای تهدید کننده سلامت، می توان گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه برداشت.

این نشست به میزبانی معاونت پژوهشی جهاد داشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

 

سایر اخبار گروه پژوهشی سبک زندگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران:

 

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.