افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت ×
کاهش آمار داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی ۱۴۰۰/ نزدیک ۲۸۰۰ نفر غایب بودند
۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۲۰
5
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به زمان انتشار کلید اولیه آزمون دستیاری پزشکی گفت: ۲۷۸۲ داوطلب چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی غایب بودند، در این دوره از آزمون هم همچون سال گذشته لازم بود که داوطلبان فرم خوداظهاری کرونا را تکمیل و کارت ورود به جلسه را دریافت کنند و […]

پ
پ
 سعید هاشمی نظری درباره آزمون دستیاری پزشکی که دیروز برگزار شد گفت: تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۵ هزار و ۴۶۳ نفر مرد و ۷ هزار و ۱۳۸ نفر زن بودند. از میان افراد ثبت نام کننده، ۸۴.۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت کردند که از این تعداد ۴۳.۳ درصد داوطلبان مرد و ۵۶.۷ درصد داوطلبان زن بودند و ۷۷.۹ درصد از داوطلبان در آزمون شرکت کردند و ۲۷۸۲ داوطلب غایب بودند، تلاش می‌کنیم امروز یا در نهایت فردا کلید اولیه چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی منتشر شود و رسیدگی به اعتراضات بر اساس دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون صورت می‌گیرد.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به شرایط کرونایی آزمون دستیاری بیان کرد: در این دوره از آزمون هم همچون سال گذشته لازم بود که داوطلبان فرم خوداظهاری کرونا را تکمیل و کارت ورود به جلسه را دریافت کنند و به منظور حفظ سلامتی داوطلبان برای مبتلایان به کرونا مکانی جداگانه درنظر گرفته شد، در نهایت با توجه به تکمیل فرم خوداظهاری کرونا تعداد ۷۱ داوطلب مبتلا به کرونا بودند که در حوزه‌های امتحانی در بخش جداگانه آزمون خود را برگزار کردند.

وی با اشاره به کاهش آمار داوطلبان ثبت نام کننده برای آزمون دستیاری پزشکی افزود: در آزمون دستیاری دوره چهل و هفتم که در سال ۹۹ برگزار شد، بیش از ۱۴ هزار داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۸۷ درصد کارت گرفته بودند و از این میان ۱۲۰ داوطلب مبتلا به کرونا بودند و بررسی آماری دو دوره آزمون دستیاری سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد آمار داوطلبان آزمون دستیاری کاهش یافته است.

هاشمی نظری در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جلسات آزمون گفت: امسال چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی امروز سه شنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۰ در ۲۸ دانشگاه‌ علوم پزشکی و ۳۲ حوزه امتحانی برگزار شد و باید توجه داشت که ما زیر مجموعه وزارت بهداشت هستیم و اصلا نمی‌توانیم اجازه دهیم که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود و خودمان باید الگو باشیم و خوشبختانه تاکنون گزارشی از تخلف یا رعایت نشدن نکات بهداشتی در حوزه‌های امتحانی دریافت نشده است و تمام حوزه‌ها آزمون را با شرایط خوب و رعایت مناسب دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کرده اند.

گفتنی است چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پس از دوبار تعویق امروز سه شنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار شد. پیش از این قرار بود در ۷ اسفندماه ۹۹ برگزار شود که با اعتراض داوطلبان به ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ موکول شد و پس از آن در ۷ فروردین ۱۴۰۰ اعلام شد آزمون تا اطلاع ثانوی به تعویق می‌افتد. دلیل این تعویق رای موقت دیوان عدالت اداری مبنی بر رسیدگی به اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری و رعایت فاصله آزمون‌ها بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.