افزونه جلالی را نصب کنید. 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021 ساعت ×
برگزاری جلسه معاونان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعضای شورای صنفی دانشجویان دستیاری با هدف بررسی مشکلات رزیدنت‌ها
۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۵:۰۹
4
وعده معاونان دانشگاه به اعضای شورای صنفی دانشجویان دستیاری:

دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری جلسه‌ای بین تعدادی از معاونان این دانشگاه با شورای صنفی دستیاری با هدف معارفه اعضای این شورا و رفع مشکلات دستیاران خبر داد. این جلسه روز یکشنبه ۲۳ خرداد با حضور دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی، دکتر سیدفرشاد علامه معاون درمان و دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی […]

منبع : دانشگاه علوم پزشکی تهران
پ
پ

دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری جلسه‌ای بین تعدادی از معاونان این دانشگاه با شورای صنفی دستیاری با هدف معارفه اعضای این شورا و رفع مشکلات دستیاران خبر داد.

این جلسه روز یکشنبه ۲۳ خرداد با حضور دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی، دکتر سیدفرشاد علامه معاون درمان و دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه و همچنین اعضای شورای صنفی دانشجویان دستیاری و PhD  در سالن شورای معاونت آموزشی برگزار شد.

 

معاون آموزشی دانشگاه با ابراز خرسندی از تشکیل شورای صنفی دستیاری و PhD و لزوم پیگیری مسائل و مطالبات دانشجویی از طریق این شورا به اهمیت نقش و جایگاه شورا پرداخت.

اعضای شورای صنفی نیز به بیان دیدگاه ها، چالش ها و مشکلات پرداختند.

 

مسائلی مثل تبیین شرح وظایف، جایگاه مشخص رزیدنت‌ها، تشریح وظایف رزیدنت‌ها، لزوم استفاده از مشاوران و متخصصان و ارتباط میان رشته‌ای برای رفع مشکلات، وضعیت معیشتی، نقص در پرداخت‌ها، لزوم انعقاد برخی قراردادها برای انجام برخی امور، تعیین تکلیف مساله افزایش کمک هزینه دانشجویی که در اردیبهشت ماه طرح شده بود، اسکان مناسب دانشجویان، امکانات ورزشی، سالن مطالعه، ایجاد سازوکار مناسب برای کاهش فاصله بین آموزش و بالین در رشته های بالینی غیرپزشکی، اهمیت وجود زیر ساخت برای اجرای آیین‌نامه اعضای هیئت علمی بالینی غیر پزشکی و … چالش‌های طرح شده از سوی اعضای شورای صنفی دستیاری و PhD  بود.

 

 

در ادامه دکتر سهراب پور به افزایش حداقل دریافتی و اجرای قانون کار برای این گروه از دانشجویان اشاره کرد و درخصوص رشته های بالینی گفت: دانشگاه در مورد فاصله آموزش از بالین در مورد رشته های بالینی غیرپزشکی و پیگیری آیین نامه و نوآوری‌های دانشگاه تصمیماتی گرفته است. اعضای شورای صنفی نیز برای رفع نواقص موجود نیز باید ضمن ایده پردازی، پیگیری و برگزاری جلسات با افراد مرتبط با مسئولان ارتباط موثر داشته باشند.

وی همچنین پیشنهاد شرکت فعالانه دانشجویان شورای صنفی دستیاری و PhD در تدوین شرح وظایف و نیز مدل های مشارکت دانشجویان در نحوه اداره خوابگاه‌ها را ارائه داد.

دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه هم در ادامه به شرایط خوابگاه‌ها و اقدامات انجام شده از سوی این معاونت در دو سال گذشته پرداخت و وعده داد که خوابگاه‌های دانشجویان دکتری نیز ساماندهی و بازسازی خواهد شد.

سپس دکتر علامه، معاون درمان دانشگاه با تاکید بر ساماندهی کارانه رزیدنتی و پرداخت حقوق‌ها براساس میزان کاری افراد به جای پرداخت ثابت لزوم ایجاد زیر ساخت و رفع نواقص را تشریح و بیان کرد.

علامه در ادامه به اهمیت شرح وظایف رزیدنت‌ها و ساعت کاری آنان پرداخت و با اشاره به جلسات قبلی با سایر معاونان و مسئولان گفت: اگر کاری خارج از زمان و ساختار آموزش توسط دانشجویان انجام شود، هزینه آن باید قابل دریافت باشد که در این راستا دانشگاه مصوباتی در دست دارد.

دانشجویان همچنین پیشنهادهایی برای رفع مشکلات و مسائل رزیدنت ها ارائه دادند و با اعضای هیئت رئیسه حاضر در جلسه تبادل نظر کردند. در پایان این جلسه مقرر شد این گونه نشست‌ها به‌ صورت دوره‌ای برگزار شود.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.