افزونه جلالی را نصب کنید. 2 رمضان 1442 Tuesday, 13 April , 2021 ساعت ×
اولین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه برگزار می ‌شود
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۰۳
بازدید 136
8
به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران،

ایسنا علوم پزشکی تهران- دکتر منیژه سلیمانی فر دبیر علمی اولین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» از برگزاری این نشست علمی به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در تاریخ پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: هدف از این سمپوزیوم آگاه‌سازی متخصصان و سیاستگذاران سلامت از کاربردهای فن آوری های […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران- دکتر منیژه سلیمانی فر دبیر علمی اولین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» از برگزاری این نشست علمی به همت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در تاریخ پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه خبر داد و گفت: هدف از این سمپوزیوم آگاه‌سازی متخصصان و سیاستگذاران سلامت از کاربردهای فن آوری های نوین در جهت ارتقا سبک زندگی است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، سلیمانی فر افزود: پس از برگزاری افتتاحیه، سمپوزیوم با حضور متخصصان و سیاستگذاران حوزه بهداشت و سلامت در چهار بعد سبک زندگی سالم از نظر سازمان جهانی بهداشت یعنی سلامت جسمانی، تغذیه سالم، سلامت روان و سوء مصرف مواد و دخانیات در قالب دو پنل‌ «سلامت جسمانی – سلامت الکترونیک» و «سلامت روان – سلامت الکترونیک» دنبال خواهد شد.

این عضو هیئت علمی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران سبک زندگی سالم را مجموعه ای از انتخاب های افراد، متناسب با موقعیت‌های زندگی دانست و ادامه داد: این انتخاب‌ها بر روی رفتار‌های مرتبط با سلامت تاثیرگذار است. مطالعه سبک زندگی سلامت محور به بررسی الگوهای جمعی رفتارهایی می‌پردازد که سلامت افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

استادیار فیزیوتراپی گروه پژوهشی سبک زندگی و مدیریت سلامت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: بنابر گزارش سازمان جهانی بهداشت ۷۰ تا ۸۰ درصد از میرایی‌های کشورهای توسعه یافته و ۴۰ تا ۵۰ درصد از میرایی‌های کشورهای در حال توسعه به علت بیماری‌های مرتبط با سبک زندگی است.

سلیمانی فر افزود: سازمان جهانی بهداشت معتقد است از طریق اصلاح سبک زندگی می‌توان با بسیاری از عوامل خطرساز مقابله کرد از این رو در سال ۲۰۱۸ سازمان بهداشت جهانی شعار «سلامت برای همه: پوشش همگانی سلامت برای همه، در هر مکان» را انتخاب کرد.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم «سبک زندگی سالم و سلامت الکترونیک» جهاد دانشگاهی را یک نهاد پیشرو در زمینۀ طرح و تدوین راهکارهای ارتقاء سلامت جامعه دانست و افزود: هدف از این سمپوزیوم ایجاد فرصتی مناسب برای هم اندیشی فعالان و سیاستگزاران حیطه های مختلف مرتبط با سبک زندگی سالم وارائه جدیدترین دستاوردها در این زمینه است.

علاقه مندان به این سمپوزیوم می توانند جهت ثبت نام به نشانی اینترنتی http://hlsc.ir مراجعه کنند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.