افزونه جلالی را نصب کنید. 22 رجب 1442 Friday, 5 March , 2021 ساعت ×
چرا سالمندان باید در اولویت واکسیناسیون کووید ۱۹ باشند؟
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۶:۳۲
بازدید 52
1

ایسنا علوم پزشکی تهران – نتیجه یک مطالعه بین‌المللی نشان می‌دهد مناسب‌ترین شیوه توزیع واکسن کووید ۱۹ این است که افراد سالمند در اولویت قرار گیرند تا میزان مرگ و میر ناشی از این پاندمی کاهش یابد. به گزارش پایگاه خبری ساینس‌دیلی، در این تحقیقات اطلاعات جمعیتی کشورهای مختلف به همراه اطلاعات به روز شده […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – نتیجه یک مطالعه بین‌المللی نشان می‌دهد مناسب‌ترین شیوه توزیع واکسن کووید ۱۹ این است که افراد سالمند در اولویت قرار گیرند تا میزان مرگ و میر ناشی از این پاندمی کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری ساینس‌دیلی، در این تحقیقات اطلاعات جمعیتی کشورهای مختلف به همراه اطلاعات به روز شده مربوط به شهروندانی که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، اطلاعات مربوط به سرعت انتشار ویروس، اطلاعات مربوط به سرعت توزیع واکسن و میزان اثرگذاری واکسن برای توسعه یک مدل کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفت.

در این مدل‌سازی پنج سناریوی متفاوت را که در هر یک از آن‌ها گروه‌های مختلفی از شهروندان در اولویت واکسیناسیون قرار داشتند، شبیه سازی شد.

گروه‌های مورد استفاده در این سناریوها شامل گروه کودکان و نوجوانان، گروه بزرگسالان ۲۰ تا ۴۹ ساله و گروه بزرگسالان ۶۰ سال به بالا بودند و آخرین سناریو شامل تزریق واکسن بر اساس تقاضای هر شخص با هر سن و سال تا زمان اتمام منابع واکسن بود.

به گفته محققان در اغلب کشورهای مورد مطالعه، قرار دادن افراد بالای ۶۰ سال در اولویت، موجب حفظ جان تعداد بیشتری از شهروندان شد. بر اساس این تحقیقات، سن مهم‌ترین ابزار پیش‌بینی میزان آسیب‌پذیری در برابر کووید ۱۹ است و افزایش سن موجب افزایش احتمال مرگ در اثر این بیماری می‌شود.

با توجه به این آمار و مدلسازی رایانه‌ای از مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹، سالمندان در تمام نقاط باید در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند.

با توجه به محدودیت واکسن، تصمیم‌گیری صحیح در مورد اولویت دریافت‌کنندگان بسیار حائز اهمیت است و انتظار می‌رود که پزشکان، پرستاران و کادر بهداشتی، سالمندان، معلمان و کادر آموزشی، افسران پلیس، آتش نشانان، کارمندان صنعت حمل و نقل و افرادی که در فروشگاه‌های دارویی و مواد غذایی کار می‌کنند در اولویت باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.