افزونه جلالی را نصب کنید. 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت ×
فواید سلامتی دوستی های محکم و طولانی مدت و چگونگی تقویت ارتباط شما با دیگران
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
بازدید 63
1

ایسنا علوم پزشکی تهران – دوستی های طولانی مدت به ما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتر و زندگی شادتری داشته باشیم. به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، مطالعات نشان می دهد که دوستی ها به ایجاد احساس تعلق و ارائه قدرت در برابر مشکلات کمک می کنند. برای تقویت یک […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – دوستی های طولانی مدت به ما کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتر و زندگی شادتری داشته باشیم.

به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، مطالعات نشان می دهد که دوستی ها به ایجاد احساس تعلق و ارائه قدرت در برابر مشکلات کمک می کنند.

برای تقویت یک دوستی باید سه عامل را در نظر بگیرید: مثبت بودن، سازگاری و آسیب پذیری.

دوستان ما نقش مهمی در آنچه که برای ما عزیز است، نحوه تفکر و در نهایت اینکه چه کسی می شویم، بازی می کنند. بنابراین داشتن دوستی های سالم که باعث می شود احساس پذیرش و ارزشی داشته باشیم می تواند تأثیر زیادی بر سلامت جسمی و روحی ما داشته باشد.

با این حال، ۶۱٪ از آمریکایی ها تنها بودن را گزارش می دهند. لیدیا دنورث، نویسنده کتاب دوستی، می گوید: تنهایی علامت آن است که ما مشتاق ارتباط هستیم. بنابراین مقدار کمی از تنهایی سالم است زیرا ما را ترغیب می کند بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنیم، اما سطح بسیار زیادی برای سلامتی ما مضر است و با افسردگی ، بدتر شدن خواب و عملکرد ضعیف قلب و عروق همراه است.

به گفته شاستا نلسون که ۱۲ سال است در مورد دوستی ها و نویسنده کتاب Frientimacy مطالعه می کند، برای غلبه بر تنهایی و ایجاد روابط قوی باید بر روی مثبت بودن، سازگاری و آسیب پذیری تمرکز کنیم.

ایجاد دوستی های محکم مبتنی بر این ارزش ها به زمان و تلاش نیاز دارد، اما این روابط برای سلامتی ما ضروری است. بنابراین مهم است که تأمل کنیم در اینکه چرا دوستی در زندگی ما بسیار مهم است و برای تقویت آنها چه کاری می توانیم انجام دهیم.

چرا دوستی مهم است؟

به گفته دنورث، دوستان به همان اندازه که رژیم مناسب و ورزش هستند برای سلامتی ذهنی و جسمی ما مهم هستند. در حقیقت، یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که افرادی که دارای روابط اجتماعی قوی هستند ۵۰٪ کاهش خطر مرگ برای افراد مسن را نشان می دهد که نشان می دهد دوستی های قوی باعث افزایش طول عمر می شود.

ماریسا جی.فرانکو، دکترای روانشناسی، که تحقیقات گسترده ای را در زمینه ایجاد روابط دوستانه قوی انجام داده است، می افزاید: روابط اجتماعی قوی می تواند به جلوگیری از افسردگی و روان پریشی کمک کند و به تسکین ضربه کمک کند.

در اینجا برخی دیگر از راه های مهم دوستی وجود دارد:

دوستی ها می توانند به زندگی شادتری منجر شوند: یک مطالعه در سال ۲۰۰۲ که صفات افراد بسیار شاد را در برابر افراد متوسط ​​یا ناراضی مقایسه می کرد، دریافت که خوشبخت ترین افراد نیز کسانی هستند که بسیار اجتماعی هستند و از روابط اجتماعی قوی برخوردار هستند.

نلسون موافقت می کند و اضافه می کند که دوستان اولین عامل شادی ما هستند. فرانکو می گوید، تخمین زده می شود که ۷۰٪ از خوشبختی ما به روابط ما برمی گردد بنابراین بدون دوستی های سالم خوشحال بودن تقریباً غیرممکن است.

دوستی ها می توانند در شرایط سخت به شما کمک کنند: چه از طریق گوش دادن به ما اطمینان دادن به ما یا فقط شانه ای که می توانید به آن تکیه دهید، دوستان می توانند منبع خوبی برای پشتیبانی در دوران سخت باشند.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۷ نقش دوستی را هنگام انتقال دانشجویان به دانشگاه بررسی کرد – فرصتی برای استقلال بیشتر اما همچنین دوره ای که آنها در معرض خطر بیشتری برای انزوای اجتماعی قرار دارند. این تحقیق نتیجه گرفت که داشتن دوستان احساس تعلق بیشتری در افراد ایجاد می کند.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۶ نشان داد که دوستی های طولانی مدت که در دوران کودکی شکل گرفته است، می تواند به معنی و قدرت کارگری در میان مشکلات اساسی کمک کند.

دوستی ها می توانند به شما کمک کنند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید: یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که داشتن دوستان صمیمی باعث افزایش عزت نفس ما می شود و بالعکس. به طور خاص، دوستی هایی که در دوران کودکی ایجاد می کنیم و هرچه بزرگتر می شویم، به افزایش عزت نفس و ایجاد اعتماد به نفس به دلیل احساس ارتباط ناشی از روابط طولانی مدت منجر می شود که آزمایش زمان را پشت سر گذاشته و بر اختلافات جزئی غلبه می کنند. به عبارت دیگر، تجربه و غلبه بر تعارضات با یکدیگر ممکن است به ما کمک کند تا از توانایی خود برای غلبه بر تعارضات آینده با دیگران اطمینان حاصل کنیم.

مطالعات نشان داده است که ایجاد دوستی های قوی شامل ساختارهای مغزی است که در نزدیکی قسمت های مغز درگیر با اسکن واقع شده اند – به عنوان مثال مانند اسکن حالت های صورت – و افرادی که هم برنامه ریزی می کنند و هم تکانشگری ما را تنظیم می کنند. شاید به این دلیل که توانایی کنترل احساسات و برنامه ریزی برای آینده از جمله خصوصیاتی است که باعث می شود یک دوستی عمیق تر شود.

دوستی ها به مبارزه با تنهایی کمک می کنند: همانطور که دنورث توضیح می دهد، تنهایی می تواند باعث شود شما کمتر تمایل به اجتماعی بودن داشته باشید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.