دوشنبه, 6 بهمن , 1399 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×
برگزاری کارگاه ‎های آماده ‎سازی پیش از ازدواج
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۹:۳۱
بازدید 66
4
معاون فرهنگی سازمان خبر داد:

اولین جلسه از مجموعه کارگاه‎های آماده‎سازی پیش از ازدواج برگزار شد. دکتر حسین یاری، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از برگزاری اولین دوره آماده سازی پیش از ازدواج ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به همت جهاد دانشگاهی این دانشگاه و گروه روانپزشکی بیمارستان روزبه خبر داد و گفت: این کارگاه بر ایجاد […]

پ
پ

اولین جلسه از مجموعه کارگاه‎های آماده‎سازی پیش از ازدواج برگزار شد.
دکتر حسین یاری، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از برگزاری اولین دوره آماده سازی پیش از ازدواج ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به همت جهاد دانشگاهی این دانشگاه و گروه روانپزشکی بیمارستان روزبه خبر داد و گفت: این کارگاه بر ایجاد مهارت‎های ارتباطی، قبل از روبه رو شدن زوج‌ها با مشکلات زندگی مشترک تمرکز داشته و به صورت سلسله کارگاه مبتنی بر یکی از شاخص‎ترین برنامه‎های آماده‎سازی پیش از ازدواج و غنی سازی انجام می‎گیرد.
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، یاری ادامه داد: این ورکشاپ‎ها بر توانمندسازی زوجین با تاکید روی انتظارات از ازدواج، حل تعارضات و ناسازگاری، مدیریت مالی، فعالیت‎های فراغت، روابط زناشویی، فرزندپروری، ارتباط با خانواده و دوستان و باورهای مذهبی تمرکز دارد. هدف این دوره آن است که در پایان دوره زوج‌هایی که در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند بتوانند با کشف جنبه‎های قدرت و رشد روابط خود، تقویت مهارت‎های ارتباطی ، حل تعارض‎ها، بودجه و برنامه مالی قابل اجرایی و کشف مسائل ریشه‎ای مربوط به روابط و خانواده‎های خود، اهداف شخصی، زناشویی و خانوادگی خود را ارتقا دهند.
به گفته معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، مخاطبان این کارگاه‎ها زوج‎های دانشجویی هستند که هنوز زندگی مشترک خود را آغاز نکرده‎اند. مدرسین این دوره هشت جلسه‌ای دکتر عیوضی‎نژاد، دکتر خورگویی و دکتر سعیدی از دستیاران سال آخر دکترای تخصصی روانپزشکی هستند که تحت نظر دکتر ملک فرهاد ملک و دکتر فیروزه رئیسی از اساتید هیئت علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به این کار هستند.
گفتنی است دوره آماده سازی پیش از ازدواج دارای کتاب کار بوده و کیفیت رابطه زوج‌‌ها در شروع و خاتمه دوره از طریق پرسشنامه ارزیابی و مقایسه می‎شود. این کارگاه از نیمه دی آغاز شد و به مدت هشت جلسه ادامه خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.