دوشنبه, 6 بهمن , 1399 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×
سخنگوی دولت: تولید واکسن کرونا ایرانی حداقل ماهیانه بیش از ده میلیون دوز خواهد بود
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
بازدید 30
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – سخنگوی دولت درباره ظرفیت تولید داخلی واکسن کرونا گفت: تولید واکسن و واردات آن همزمان و در موازات هم پیش می‌روند و هیچ کدام خللی در روند انجام دیگری ایجاد نمی‌کند و سیاست دولت حمایت از سلامت مردم است. وی اضافه کرد: خوشبختانه هم در زمینه خرید و هم در […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – سخنگوی دولت درباره ظرفیت تولید داخلی واکسن کرونا گفت: تولید واکسن و واردات آن همزمان و در موازات هم پیش می‌روند و هیچ کدام خللی در روند انجام دیگری ایجاد نمی‌کند و سیاست دولت حمایت از سلامت مردم است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه هم در زمینه خرید و هم در زمینه تولید توفیقات خوبی بدست آمده است بنابراین بحث اولویت نیست. آنچه که برای ما بنیادی‌تر است، تولید داخل است و آنچه امروز باید به سلامت مردم پاسخ دهیم، پیگیری همزمان و موازی یعنی هر دو در کنار هم است.

سخنگوی دولت افزود: فرآیند قیمت‌گذاری واکسن و داروی تولید داخل مشخص و مبتنی بر ریال است چرا که اساس دارو در کشور براساس ریال فروش می‌رود و ما فروش ارزی دارو در داخل کشور نداریم و واکسن از مواردی است که زیر نظر وزارت بهداشت است. البته دولت از توسعه خطوط تولید واکسن‌های داخلی که تایید لازم را دریافت کنند، حمایت کرده و در صورت نیاز تسهیلات ارزی ارائه خواهد کرد بنابراین ما برای تقویت تولید داخل هر مقدار ارز لازم باشد تامین خواهیم کرد.

ربیعی ادامه داد: براساس اعلام مسئولان مربوطه در وزارت بهداشت، ظرفیت تولید داخلی واکسن پس از تایید واکسن کرونا که در تابستان ۱۴۰۰ تایید نهایی آن به سرانجام خواهد رسید و به تولید انبوه خواهد رسید حداقل ماهیانه بیش از ده میلیون دوز خواهد بود و حتی این عدد قابل افزایش نیز است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: سرمایه‌گذاری و اعتماد دولت به تولید داخلی حداکثری بوده و شاید جزو نادر کشورهایی باشیم که به نسبت جمعیت و سهم در اقتصاد جهانی، این تعداد پلت‌فرم ساخت واکسن کرونا همزمان در کشور فعال شده باشد. بارها اعلام کرده‌ایم که تولید واکسن داخلی از ۴ مسیر که ۳ مسیر آن داخلی و یک مسیر تولید مشترک است در حال پیگیری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.