جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
ریش های بلند انبوهی از باکتری ها را حمل می کنند
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
بازدید 24
0

ایسنا علوم پزشکی تهران – ریش حامل باکتری های عفونی مانند استافیلوکوک و انتروکوک شناخته شده است که اگر از طریق بریدگی یا دهانه دیگر وارد جریان خون شود، می تواند شما را بیمار کند. به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، برای تمیز نگه داشتن ریش، هفته ای ۲-۳ بار آن را با […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – ریش حامل باکتری های عفونی مانند استافیلوکوک و انتروکوک شناخته شده است که اگر از طریق بریدگی یا دهانه دیگر وارد جریان خون شود، می تواند شما را بیمار کند.

به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، برای تمیز نگه داشتن ریش، هفته ای ۲-۳ بار آن را با شامپو بشویید، مرتباً مسواک بزنید و بهداشت دست را به خوبی انجام دهید زیرا این ساده ترین راه انتشار میکروب به سایر قسمت های بدن است.

در حالی که نمی توانیم میکروب ها را ببینیم یا احساس کنیم، پوست ما از میکروب پوشیده شده است. پوست انسان میزبان انبوهی از باکتریها است که اکثر آنها برای ما بی ضرر هستند. اما موهای صورت چطور؟

یک مطالعه ویروسی در سال ۲۰۱۹ که در رادیولوژی اروپا منتشر شد ، نشان داد که ریش مردان حاوی میکروب بیشتری نسبت به خز سگ است ، که بحث در مورد تمیزی موهای صورت و اینکه آیا ریش ها میکروب های ایجاد کننده بیماری را در خود دارند ، بحث و جدال ایجاد کرد.

ریش ها میکروب دارند، اما نکته اصلی اینجاست: پوست ما، از جمله صورت ما، بدون توجه به وضعیت موی صورت، تمام وقت باکتری حمل می کند.

سارا هوگان متخصص پوست و مربی کلینیک علوم بهداشتی در دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA می گوید: “این واقعاً تفاوتی با آنچه در حال حاضر روی پوست خود داریم ، ندارد. من فکر می کنم ریش شهرت بدی پیدا می کند.” “ما یک میکروبیوم پیچیده روی پوست خود داریم. همه چیز همیشه در جریان است و این یک ریز محیط بسیار پیچیده است.”

به گفته هوگان ، میکروبیوم پوست معمولاً از باکتری های هوازی مانند استافیلوکوک و استرپتوکوک ، ویروس ها ، مخمر و حتی کنه های ریزی به نام Demodex تشکیل می شود که در فولیکول های مو یا نزدیک آن زندگی می کنند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در ژورنال عفونت بیمارستان منتشر شد ، زیست محیطی باکتریایی موهای صورت ۴۰۸ کارگر مرد بیمارستان را مقایسه کرد تا مشخص شود کسانی که ریش دارند باکتری بیشتری دارند یا نه.

محققان دریافتند که استعمار باکتریایی در هر دو گروه قابل مقایسه است ، در واقع شیوع استافیلوکوکوس اورئوس در کسانی که دارای موی صورت هستند کمی کمتر (۴۱.۲٪) نسبت به افرادی که تراشیده بودند (۶/۵۲٪) است. شایان ذکر است که حجم نمونه ۴۰۸ مرد به طور قابل توجهی بزرگتر از اندازه نمونه مطالعه ویروسی سال ۲۰۱۹ بود که فقط ۱۸ مرد بود.

این باکتری های فوق الذکر – یا واقعاً هر باکتری – می توانند از دو طریق وارد ریش کسی شوند. طبق گفته سوزان ویلارد ، PhD ، APN-c ، دانشیار بهداشت جهانی در دانشکده پرستاری راتگرز ، میکروب ها به همان روشی که به قسمت های دیگر بدن ما وارد می شوند ، می رسند: از طریق دستان ما ، دست افراد دیگر و میکروب های منتقل شده در هوا پرواز در

اگر می خواهید با استفاده از ماسک صورت خود را در برابر میکروب های موجود در هوا محافظت کنید ، قطعاً موهای صورت نگران کننده است. استفاده از ماسک ها ، به ویژه تنفس های N95 ، تناسب دقیق بسیار مهم است. به گفته هوگان و ویلارد ، اگر موها اجازه ندهند که ماسک مهر و موم ایمنی ایجاد کند ، موهای صورت می توانند ماسک را بی اثر کنند.

چگونه می توان ریش خود را تمیز کرد

اگر ریش دارید، مجبور نیستید بدوید و آنرا تراشید. ویلارد می گوید: “اگر به مردمی نمی گوییم که سر خود را تراشند، ما نباید کاری کنیم که بچه ها ریش خود را بتراشند.” با این حال، او به اهمیت تمیز نگه داشتن ریش اصرار دارد و می خواهد به مردان یادآوری کند که تراشیده شدن به معنای عاری از میکروب نیست.

هوگان برای تمیز نگه داشتن ریش، توصیه می کند آن را به دفعات شستن موهای سر، معمولاً چند بار در هفته و همچنین مسواک زدن مرتب برای کمک به از بین بردن سلول های پوستی مرده در زیر موها، توصیه کنید.

برخی از شستشوی های ریش یا شامپوها یک عنصر ضد باکتری دارند ، اما اینکه یک شامپو ضد باکتری باشد یا نه به اندازه خود تمیز کردن مهم نیست. FDA می گوید که شواهد کافی برای اثبات استفاده از صابون یا پاک کننده ضد باکتری هنگام شستن دست ها در از بین بردن میکروب ها بهتر از استفاده از پاک کننده معمولی نیست و هوگان می گوید که همین امر در مورد شستن ریش نیز صدق می کند. فقط مطمئن شوید که پاک کننده را کاملاً به ریش ماساژ داده و کاملاً بشویید تا از شر میکروب ها خلاص شوید.

آنچه حتی از تمیز نگه داشتن ریش مهمتر است، رعایت بهداشت به طور کلی ، به ویژه بهداشت دست است. شستن کامل و مرتب دست ها و همچنین فاصله گرفتن از افرادی که ممکن است بیمار باشند ، برای سلامتی بسیار مهم است – بنابراین تمرکز اصلی خود را بر روی آن حفظ کنید.

انواع میکروب هایی که ممکن است روی صورت یا ریش شما باشد

تحقیقات پیرامون باکتری ها در ریش محدود است بنابراین ما اطلاعات زیادی در مورد مشخصات خاص نداریم ، اما طبق مطالعه سال ۲۰۱۹، دو نوع باکتری تأیید شده برای حمل در ریش ها، استافیلوکوک و انتروکوک هستند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.