چهارشنبه, 5 آذر , 1399 10 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 25 November , 2020 ساعت ×
امکان حضور دانشجویان خارجی در پنجمین کنگره بین‌المللی زخم و ترمیم بافت فراهم شد
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
بازدید 76
4
دبیر کمیته دانشجویی کنگره زخم و ترمیم بافت خبر داد:

ایسنا علوم پزشکی تهران – جلسه برنامه‌ریزی کمیته دانشجویی پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – جلسه برنامه‌ریزی کمیته دانشجویی پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت برگزار شد.

دکتر خاطره خرسندی، دبیر کمیته دانشجویی کنگره زخم و ترمیم بافت با اعلام برگزاری جلسه برنامه‌ریزی کمیته دانشجویی کنگره زخم، از فعال شدن لینک ثبت نام و حضور دانشجویان خارجی در کنگره زخم ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، خرسندی گفت: در سال‌های گذشته به خاطر برگزاری کنگره به صورت حضوری، امکان حضور دانشجویان خارجی فراهم نبود اما امسال به خاطر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و برگزاری کنگره به صورت مجازی امکان حضور افراد خارج از کشور فراهم شده است، به طوری که بیشتر سخنران‌های کنگره را یا اساتید خارجی و یا ایرانی‌های خارج از کشور تشکیل می‌دهند.

دبیر کمیته دانشجویی کنگره زخم ادامه داد: لینک ثبت نام در کنگره برای دانشجویان خارجی نیز فعال شده است، بنابراین هم دانشجویان خارج از کشور و هم دانشجویان خارجی دانشکده بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌توانند در این کنگره ثبت نام کنند.

 

بخش دانشجویی کنگره امسال فقط به صورت پوستر و سخنرانی فعالیت دارد

خرسندی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های کمیته دانشجویی کنگره زخم و ترمیم بافت گفت: سال گذشته اولین استارتاپ ویکند حوزه زخم و ترمیم بافت برگزار شد، اما امسال به خاطر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ناشی از ویروس کرونا بخش دانشجویی فقط به صورت پوستر و سخنرانی فعالیت خواهد داشت. پوسترها به صورت آنلاین و الکترونیکی در سایت کنگره نمایش داده می‌شود و در زمان‌های پرسش امکان چت کردن سخنران‌ها با کسانی که سوال دارند در سامانه امجد فراهم می‌شود.

 

دانشجویان به کنگره انگیزه می‌دهند

او ادامه داد: کنگره زخم و ترمیم بافت یک کنگره بین رشته‌ای است و حضار می‌توانند از رشته‌های علوم پایه، علوم پزشکی و مهندسی در آن شرکت کنند. برای مثال سال گذشته سه تیم انتخاب شده بودند که تیم سوم را دانشجویان مهندسی بافت دانشگاه صنعتی شریف تشکیل می‌دادند.

دبیر کمیته دانشجویی کنگره زخم با تاکید بر اهمیت بخش دانشجویی کنگره زخم گفت: دانشجویان به خاطر جوان و فعال بودن و دارای ایده بودن می‌توانند به کنگره انگیزه بدهند. البته این انگیزه دوسویه است و کنگره هم متقابلا به دانشجویان برای ادامه دادن این ایده‌ها و برنامه‌های آنها انگیزه‌ می‌دهد.

 

تخفیف ویژه برای دانشجویان

خرسندی با بیان اینکه جزئیات برنامه هفته آینده مشخص می‌شود افزود: برای حضور دانشجویان در کنگره تخفیف ویژه‌ای در نظر گرفته شده است؛ دانشجویانی که مایل فقط به شرکت در کنگره شرکت کنند احتمالا می‌توانند به صورت رایگان در کنگره حضور داشته باشند. البته کسانی که مایل به دریافت گواهینامه هستند هزینه اندکی از آنها دریافت می‌شود.

 

برگزاری مجازی کنگره؛ هم فرصت و هم تهدید

او برگزاری کنگره به صورت مجازی در اثر شیوع ویروس کرونا را هم تهدید و هم فرصت خواند و گفت: برگزاری کنگره به صورت حضوری خیلی بهتر است، چرا که دانشجویان با اساتید از نزدیک ارتباط برقرار می‌کنند و فعال تر است. خیلی افراد نیز به همین خاطر در کنگره شرکت می‌کنند. از سوی دیگر برگزاری مجازی کنگره امکان برقراری ارتباط با اساتید خارج از کشور را فراهم آورده است. این احتمال نیز وجود دارد که اساتید مایل باشند که در کنگره سال آینده هم شرکت کنند. به هرحال کنگره زخم کنگره معتبری است و اساتیدی در آن حضور دارند که در کنگره‌های برتر جهان شرکت می‌کنند.

پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت دوازدهم تا چهاردهم آذرماه برگزار می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پنجمین کنگره بین‌المللی و هفتمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت می‌توانید به سایت کنگره به نشانی www.wtrc.ir و همچنین سایت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران به نشانی www.jdtums.ir مراجعه کنید. همچنین اخبار کمیته دانشجویی کنگره در کانال تلگرامی‌به نشانی @wtrc_studentsection منتشر می‌شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.