جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
وزیر بهداشت: ژنوم ویروس تغییر یافته و قدرتمندتر شده است
۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
بازدید 25
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – وزیر بهداشت بیان کرد: برخی می‌گفتند این ویروس مانند بقیه کرونا ویروس‌ها به سمت خاموشی می‌رود، اما این اتفاق نیفتاد و قدرتمندتر شده است. این ویروس به سمت چموشی می‌رود. سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم طرح تکمیلی مدیریت کرونا در کشور که توسط سازمان بسیج مستضعفان (طرح شهید سلیمانی) […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – وزیر بهداشت بیان کرد: برخی می‌گفتند این ویروس مانند بقیه کرونا ویروس‌ها به سمت خاموشی می‌رود، اما این اتفاق نیفتاد و قدرتمندتر شده است. این ویروس به سمت چموشی می‌رود.

سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم طرح تکمیلی مدیریت کرونا در کشور که توسط سازمان بسیج مستضعفان (طرح شهید سلیمانی) در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: بارها گفتم که خدا نکند پدیده جهش در ویروس کرونا اتفاق بیفتد، زیرا همه معادلات را به هم می‌زند. دیشب تغییرات ژنوم ویروس را بررسی می‌کردم که متاسفانه در ژنوم ویروس اتفاقاتی افتاده که هم در بیماری زایی و هم در قدرت سرایت موثر است.

وی افزود: در اروپا مرگ ۵۵۰ نفری در فرانسه ناشی از تغییرات ژنتیکی ویروس است. برخی می‌گفتند این ویروس مانند بقیه کرونا ویروس‌ها به سمت خاموشی می‌رود، اما این اتفاق نیفتاد و قدرتمندتر شده است. این ویروس به سمت چموشی می‌رود.

ویروس کرونا دو مسیر را طی می‌کند

نمکی گفت: ویروس کرونا دو مسیر را طی می‌کند. اول رفتن به سمت خاموشی و آرامش و دوم به سمت چموشی و سرکشی که بسیار خطرناک است. پیش بینی من این بود که ویروس کرونا به سمت خاموشی و آرامش نمی‌رود. در نتیجه باید وفاق و همدلی برای مبارزه با کرونا را بیشتر کرده و هم باید تقسیم کار را به شکلی انجام بدهیم که زودتر به نتیجه برسیم.

وی بیان کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده برگ برنده‌ای را برای امید بخشی به ملت ایران و دلخوشی مقام معظم رهبری ارائه کنیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.