چهارشنبه, 5 آذر , 1399 10 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 25 November , 2020 ساعت ×
۲۹ دقیقه بیشتر خوابیدن «کلید هوشیاری است»
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
بازدید 44
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک مطالعه جدید پیشنهاد کرده است که خوابیدن ۲۹ دقیقه اضافی در شب برای بهبود سلامت […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک مطالعه جدید پیشنهاد کرده است که خوابیدن ۲۹ دقیقه اضافی در شب برای بهبود سلامت روان مهم است.

به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، محققان دانشگاه فلوریدا جنوبی کشف کردند که خواب بهتر باعث بهبود ذهن آگاهی روز بعد می شود که دارای مزایای قابل توجهی در سلامت روان است.

این تیم برای مطالعه بر روی پرستاران متمرکز شد زیرا آنها بزرگترین گروه متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به خواب مطلوب شبانه نیاز دارند. آنها شناسایی کردند که مشکلات خواب در میان پرستاران شایع است ، به ویژه در طی همه گیر بیماری Covid-19 ، که فشار را به خدمات بهداشتی در سراسر جهان وارد می کند.

آنها ۶۱ پرستار را به مدت دو هفته با تجزیه و تحلیل سلامت خواب شان پی گرفتند و دریافتند کسانی که بهزیستی ذهنی بهتری دارند ۶۶ درصد کمتر علائم بی خوابی را تجربه می کنند.

این محققان بیان می کنند، تنها پستانداری که با کمال میل خواب را به تأخیر می اندازد، انسان است و کمبود خواب نیز دلیل اصلی خواب آلودگی شدید است.

فرد می تواند بیدار و هوشیار باشد، اما لزوماً هوشیار نیست. توجه آگاهانه فراتر از بیدار بودن است. این نشانگر کنترل توجه و خودتنظیمی است که حساسیت و سازگاری را با نشانه های محیطی و داخلی تسهیل می کند، این موارد هنگام مراقبت آگاهانه از بیماران و مقابله موثر با شرایط استرس زا ضروری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.