دوشنبه, 5 آبان , 1399 10 ربيع أول 1442 Monday, 26 October , 2020 ساعت ×
راهکاری برای تسکین و درمان دردهای مزمن
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۱۳
بازدید 21
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک مطالعه جدید نشان داده است که ۸۹ درصد از شرکت کنندگان در دوره کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) شرکت کرده اند و سطح درد و افسردگی خود را بهبود بخشیده اند. به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، سینتیا مارسک، پزشک استئوپاتی در کلینیک های بهداشت […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک مطالعه جدید نشان داده است که ۸۹ درصد از شرکت کنندگان در دوره کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) شرکت کرده اند و سطح درد و افسردگی خود را بهبود بخشیده اند.

به گزارش سرویس ترجمه ایسنا علوم پزشکی تهران، سینتیا مارسک، پزشک استئوپاتی در کلینیک های بهداشت جامعه در بنتون و شهرستان لین می گوید: بسیاری از مردم امید خود را از دست داده اند زیرا در بیشتر موارد، درد مزمن هرگز به طور کامل برطرف نخواهد شد. با این حال، یوگا و مراقبه آگاهانه می تواند به بهبود ساختار و عملکرد بدن کمک کند و از روند بهبودی پشتیبانی نماید.

در حالی که دکتر مارسک مشتاقانه تأکید بر تفاوت بین بهبود و درمان درد مزمن است، اما یافته ها نشان می دهد که باید راه های جایگزین بررسی شود.

دکتر مارسک توضیح داد: بهبود به معنای از بین بردن بیماری نبیت بلکه بهبود به معنای کامل شدن است. با درد مزمن، بهبود شامل یادگیری زندگی با سطحی از درد است که قابل کنترل است. برای درمان این دردها یوگا و مراقبه می توانند بسیار مفید باشند.

دکتر مارسک گفت: درد مزمن اغلب همراه با افسردگی است. مدیتیشن مبتنی بر ذهن آگاهی و یوگا می تواند به سلامت روان و جسم بیمار کمک کند و می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر روش های درمانی مانند درمان و دارو موثر باشد.

نتیجه نهایی این است که بیماران به دنبال روش های جدید برای مقابله با درد مزمن هستند و درمان های غیر دارویی موثری در دسترس هستند. یافته های ما نشان می دهد که مراقبه و یوگا می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال تسکین درد مزمن هستند.

یافته ها در ژورنال انجمن استئوپاتی آمریکا منتشر شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.