جمعه, 9 آبان , 1399 14 ربيع أول 1442 Friday, 30 October , 2020 ساعت ×
برخی کشورهای اروپایی به اعمال محدودیت های جدید برای مبارزه با کرونا اقدام کردند
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
بازدید 33
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ برخی کشورهای اروپایی به اعمال محدودیتهای جدید اقدام کردند. به دنبال افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ برخی از کشورهای اروپایی از اعمال محدودیت های جدید کرونایی در برخی از شهرهای بزرگ خبر دادند. اسپانیا، یونان، دانمارک و فرانسه در مناطق کانون […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ برخی کشورهای اروپایی به اعمال محدودیتهای جدید اقدام کردند.

به دنبال افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ برخی از کشورهای اروپایی از اعمال محدودیت های جدید کرونایی در برخی از شهرهای بزرگ خبر دادند.

اسپانیا، یونان، دانمارک و فرانسه در مناطق کانون شیوع کروناویروس اقدام به اعمال محدودیت های جدید کرونایی کرده اند. همچنین در ایتالیا مقامات بهداشت و درمان هشدار داده اند که میانگین سنی مبتلایان به کروناویروس در حال افزایش است که همین امر با افزایش موارد بستری در بیمارستان و فوت بیماران همراه خواهد بود.

طی دو ماه گذشته موارد جدید ابتلا به طور پیوسته در بیشتر مناطق اروپا رو به افزایش بوده و در مدت دو هفته گذشته بیش از نیمی از کشورهای اروپایی با افزایش بیش از ۱۰ درصدی موارد ابتلا مواجه بوده اند.

روز گذشته (جمعه) به ساکنان مادرید در اسپانیا گفته شد که قادر نخواهند بود محله خود را بدون دلیل موجه ترک کنند. همچنین پارکها بسته میشوند و مغازه ها و رستورانها با یک دوم ظرفیت فعالیت خود را ادامه میدهند. موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پایتخت اسپانیا با وجود اعمال محدودیتها و تجمع حداکثر ۱۰ نفر روند افزایشی دارد.

در فرانسه نیز که با افزایش موارد جدید ابتلا روبرو بوده محدودیتهای بیشتری در شهر “نیس” اعمال شده است. تجمع بیش از ۱۰ نفر در تمامی اماکن عمومی ممنوع اعلام شده و ساعات فعالیت کافه ها محدود شده است. روز گذشته (جمعه) بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ مورد جدید ابتلا در فرانسه ثبت شده که از زمان شروع همه گیری بیماری بیشترین آمار طی یک روز بوده است.

یونان نیز محدودیتهای شدیدتری را در منطقه آتن اعمال کرده و به انجام تستهای تشخیصی و ایجاد هتلهای مخصوص برای قرنطینه مبتلایان سرعت داده است. از ۲۱ ماه جاری میلادی (سپتامبر) تا چهارم اکتبر تجمع بیش از ۹ نفر در پایتخت به استثنای رستورانها و کافه ها ممنوع خواهد بود.

به گزارش اسکای نیوز، مقامات دانمارک نیز پس از ثبت ۴۵۴ مورد جدید ابتلا طی یک روز تجمع افراد را از ۱۰۰ نفر به ۵۰ نفر محدود و به محدود کردن ساعت فعالیت رستورانها و کافه ها اقدام کرده است.

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.