سه شنبه, 29 مهر , 1399 4 ربيع أول 1442 Tuesday, 20 October , 2020 ساعت ×
مدرسه تابستانی لیزر به توسعه مطالعات بین رشته ای می انجامد
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
بازدید 52
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، گسترش ارتباطات بین متخصصان علوم پزشکی و علوم پایه و به دنبال آن توسعه مطالعات بین رشته ای را از محسنات وبینار مدرسه لیزر دانست. دکتر نسرین زند، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی پژوهشکده یارا جهاد دانشگاهی علوم پزشکی […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، گسترش ارتباطات بین متخصصان علوم پزشکی و علوم پایه و به دنبال آن توسعه مطالعات بین رشته ای را از محسنات وبینار مدرسه لیزر دانست.

دکتر نسرین زند، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی پژوهشکده یارا جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران اظهار کرد: وبینار «مدرسه تابستانی لیزر و بیومدیکال فوتونیک» از این جهت ارزشمند است که رشته های مختلف علوم پایه و فیزیک در آن شرکت دارند و همین امر می تواند باعث توسعه مطالعات بین رشته ای و ارتباط بین دنیای پزشکی با دنیای علوم پایه مثل فیزیک، بیوفیزیک، علوم سلولی و مولکولی… شود.  در حال حاضر هم که در دوران کرونا به سر می بریم و امکان برگزاری حضوری این گونه همایش ها وجود ندارد برگزاری وبینارها بسیار مفید است.

زند با مثبت ارزیابی کردن جلسات روزهای گذشته مدرسه تابستانی لیزر گفت: مباحث طرح شده این وبینار را مطالب به روز و کاربردی تشکیل می دهند. بیان کاربردهای سیستم های لیزری در حیطه های مختلف پزشکی و نیز گنجاندن مباحث استفاده از سیستم های لیزری و نوری در زمینه های تشخیصی از نقاط قوت دیگر این وبینار است و من شخصا از صحبت های اساتید به خصوص اساتید فیزیک اپتیک بسیار استفاده کرده ام.

او ادامه داد: سخنرانان از میان متخصصینی انتخاب شده اند که علاوه بر احاطه بر مباحث تئوریک، از تجارب عملی بسیار ارزشمندی هم بهره مند هستند. ضمن آنکه در این وبینار امکان استفاده از تجارب اساتید بنام خارجی نیز فراهم شده است. در پایان هر جلسه سخنرانی، تبادل اطلاعات در قالب پرسش و پاسخ انجام می‌شود که بر بار علمی وبینار افزوده است.

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات لیزر پزشکی پژوهشکده یارا تاکید کرد: مهمترین جنبه این وبینار ارتباطی است که بین متخصصان لیزر پزشکی و اساتید و دانشجویان علوم پایه شکل می گیرد. امیدواریم ایجاد این حلقه های ارتباطی سبب تقویت انگیزه های پژوهشی دانش پژوهان عزیز و شکل گیری ایده های جدید و خلاقانه شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.