شنبه, 3 آبان , 1399 8 ربيع أول 1442 Saturday, 24 October , 2020 ساعت ×
از کاربرد لیرز در دندانپزشکی تا ایمنی لیزر
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
بازدید 41
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – دومین روز مدرسه تابستانی لیزر و بیومدیکال فوتونیک با طرح مباحث جدیدی برگزار شد. به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران، در دومین روز از مدرسه تابستانی لیزر مباحثی چون «لیزر در درماتولوژی با رویکرد کاربرد نور و لیزر در درمان بیماریهای پوست»، «کلیات و مروری بر درمان مبتنی بر نور […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – دومین روز مدرسه تابستانی لیزر و بیومدیکال فوتونیک با طرح مباحث جدیدی برگزار شد.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران، در دومین روز از مدرسه تابستانی لیزر مباحثی چون «لیزر در درماتولوژی با رویکرد کاربرد نور و لیزر در درمان بیماریهای پوست»، «کلیات و مروری بر درمان مبتنی بر نور کم توان»، «ایمنی لیزر»، «کاربرد لیزر در دندانپزشکی» و «تور مجازی کلینیک لیزر و پوست» با سخنرانی دکتر لیلا عطایی فشتمی، دکتر محسن فاتح، دکتر افشان شیرکوند، دکتر مصطفی فاطمی و دکترسیدمهدی طبایی اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بحث رویکرد درمانی لیزر در پوست، دکتر لیلا عطایی به مطالب مهمی همچون لیزر موهای زاید، درمان های ضایعات پوستی به صورت غیر تهاجمی با کمک لیزر، درمان های فوتودینامیک از پایه تا کاربردی در بیماریهای پوستی و دهانی اشاره کرد.

دکتر فاتح به مباحث مربوط به کاربرد نور کم توان در پزشکی پرداخت. او با مرور سابقه تاریخی پیدایش اولین منابع نوری کم توان موارد استفاده این نوع درمان به عنوان روشی غیر تهاجمی و  کاهش دهنده درد را برشمرد.

افشان شیرکوند در بحث ایمنی لیزر با  بیان  اصول برهمکنش لیزر- بافت و انواع مکانیسم اثر لیزر در تقابل با بافتهای بدن و نمونه های زیستی، به اثرات ایمنی  نور لیزر در ارگان مهم در معرض خطر با کار با نور لیزر ؛ پوست و چشم و  روشها و نکات مهم حفاظت این ارگانها در مار با سیستم های لیزری در آزمایشگاه ها و کلینیک های لیزر پزشکی و کلاس ایمنی لیزرها پرداخت.

جایگاه و توسعه کاربردهای غیر جراحی بوسیله لیزر در دندانپزشکی و سیستم های نوظهور تشخیصی نوری در دندانپزشکی نیز از موضوعات سخنرانی دکتر مصطفی فاطمی بود.

دکتر طبایی مدیر مسئول کلینیک لیزر و پوست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، نیز با معرفی انواع سیستم های توسعه داده شده  لیزرهای مورد استفاده در این کلینیک و موارد درمانی از قبیل برطرف کردن اسکارهای اکنه مقاوم به درمان، لیزر مئهای زائد در موارد پرمویی و … را تبیین کرد.

روز دوم «مدرسه تابستانی لیزر و بیومدیکال فوتونیک» با تور مجازی کلینیک لیزر و پوست به پایان رسید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.