چهارشنبه, 7 آبان , 1399 12 ربيع أول 1442 Wednesday, 28 October , 2020 ساعت ×
رییس بیمارستان روزبه: شیوع کرونا سبب شتاب ارایه خدمات از راه دور شد
۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
بازدید 33
0

ایسنا علوم پزشکی تهران – رییس بیمارستان روانپزشکی روزبه گفت: شیوع کرونا سبب شد با شتاب فراوانی به سمت درمان سرپایی چه درمان های روان پزشکی و چه روان درمانی در بستر اینترنت و فضای مجازی برویم. دکتر سید طه یحیوی در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، درخصوص برنامه های بیمارستان روزبه اظهار […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – رییس بیمارستان روانپزشکی روزبه گفت: شیوع کرونا سبب شد با شتاب فراوانی به سمت درمان سرپایی چه درمان های روان پزشکی و چه روان درمانی در بستر اینترنت و فضای مجازی برویم.

دکتر سید طه یحیوی در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، درخصوص برنامه های بیمارستان روزبه اظهار کرد: برنامه اصلی امسال روان پزشکی و روان درمانی است. این برنامه پیش از شیوع کرونا جزو برنامه های بیمارستان بود و یکسری مجوز هم گرفنه بودیم منتها کرونا سرعت آن را بسیار افزایش داد.

دکتر یحیوی ادامه داد: شیوع کرونا سبب شد با شتاب فراوانی به سمت درمان سرپایی چه درمان های روان پزشکی و چه روان درمانی در بستر اینترنت و فضای مجازی برویم. درهمین راستا با چند شرکت صحبت کردیم و در نهایت یک شرکت را انتخاب کردیم منتها یکسری پیچیدگی هایی وجود دارد که امیدواریم ظرف دو تا سه ماه آینده حل کنیم از جمله داستان نسخه الکترونیک به گونه ای که بیماری که در خانه نشسته بتواند خدمات را با تعرفه بیمه دریافت کند.

رییس بیمارستان روزبه گفت: دیگر دغدغه ما این است که بیمار به صورت مجازی به نسخه ای که پزشک برای وی در نظر می گیرد دسترسی داشته باشد به این صورت که به سیستم های داروخانه ها دسترسی باشد به عبارت دیگر بیمار ویزیت شود و سپس به داروخانه برود و دارو های خود را دریافت و مصرف کند این گونه هم احتمال ابتلا به کرونا بسیار کم می شود، هم رفت و آمدهای اضافه کاهش پیدا می کند.

وی اظهار کرد: در رشته روان پزشکی چندان نیاز به معاینه فیزیکی نیست لذا می توان به این افراد از راه دور خدمت رساند. در بحث روان درمانی هم کلا نیاز به معاینه نیست به همین دلیل برنامه بیمارستان ما این است که امسال به امید خدا این را به جلو ببریم و خدمات را از راه دور به مردم ارایه دهیم.
وی به تأثیر کرونا در ارایه خدمات بیمارستان روزبه اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره ای مراجعات سرپایی بسیار کم شد و خیلی بیماران مشکل داشتند به هر حال می ترسیدند یا خیلی ها راه دور بودند. بعد از این در اواسط اردیبهشت هم به سرعت بیماران بد حال بستری شدند و بیشتر بیمارانی بودند که داروهای خود را مصرف نکرده بودند یا باید قبلا مراجعه می کردند ولی ویزیت درمانگاهشان را نیامده بودند و تقریبا از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد بیماران خیلی بد حالی داشتیم.

دکتر یحیوی گفت: با توجه به افزایش شیوع کرونا در کشور انجام خدمات از راه دور را بسیار لازم می دانیم و تمام توان خود را به کار می گیریم که به طور کلی این اقدام عملی شود.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.