شنبه, 10 آبان , 1399 15 ربيع أول 1442 Saturday, 31 October , 2020 ساعت ×
تاثیر ژنتیک و سلامت قلب در زوال عقل
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
بازدید 11
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – تحقیق جدید نشان می دهد فاکتورهای ژنتیکی و سلامت قلب و عروق در خطر ابتلا به زوال عقل تاثیر دارند. نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ژنتیک و سلامت قلب و عروق می‌توانند همراه باهم خطر ابتلاء به زوال عقل را افزایش دهند. بر همین اساس، محققان توصیه می‌کنند افراد […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – تحقیق جدید نشان می دهد فاکتورهای ژنتیکی و سلامت قلب و عروق در خطر ابتلا به زوال عقل تاثیر دارند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ژنتیک و سلامت قلب و عروق می‌توانند همراه باهم خطر ابتلاء به زوال عقل را افزایش دهند. بر همین اساس، محققان توصیه می‌کنند افراد می‌توانند با بهبود سلامت قلب و عروق شأن، تا حدودی از تأثیر فاکتورهای ژنتیکی بکاهند.

تحقیق محققان دانشگاه تکزاس نشان می‌دهد حتی اگر فردی از لحاظ ژنتیکی در معرض ریسک بالا ابتلاء به زوال عقل باشد، حفظ سلامت خوب قلب و عروق می‌تواند این ریسک را کاهش دهد.

زوال عقل زمانی روی می‌دهد که تعداد زیادی از نورون‌ها، سلول‌های اصلی مغز، دیگر قادر به عملکرد مناسب نبوده و در نهایت از بین می‌روند.

طبق اعلام مؤسسه ملی الزایمر آمریکا، این حالات در بیماری الزایمر به دلیل تلفیق فاکتورهای ژنتیکی، محیطی و سبک زندگی روی می‌دهد.

در مطالعه جدید محققان داده‌های مربوط به ۱۲۱۱ شرکت کننده را از لحاظ سلامت قلب و عروق و امتیاز فاکتور ژنتیکی مرتبط با زوال عقل بررسی کردند.

محققان مشاهده کردند شرکت کنندگان با امتیاز بالا فاکتور ژنتیکی، ۲.۶ بار بیشتر با احتمال ابتلاء به زوال عقل روبرو هستند.

آنها همچنین دریافتند سلامت خوب قلب و عروق می‌تواند احتمال ابتلاء فرد به زوال عقل را تا ۵۵ درصد کاهش دهد.

در نهایت مطالعه نشان می‌دهد که فاکتورهای ژنتیکی و سلامت ضعیف قلب و عروق همراه باهم می‌توانند ریسک ابتلاء به زوال عقل را افزایش دهند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.