جمعه, 9 آبان , 1399 14 ربيع أول 1442 Friday, 30 October , 2020 ساعت ×
برنامه تدابیر پیشگیرانه و درمان‌های کمکی طب ایرانی در بیماری کووید۱۹ابلاغ شد
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
بازدید 23
2

ایسنای علوم پزشکی تهران – محمدرضا شمس اردکانی اظهار داشت: بیم آن می‌رود که در پاییز هر سال دوباره شعله‌ور شده و جهان را فرا بگیرد. مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ویرایش نخست برنامه تدابیر پیشگیرانه و درمان‌های کمکی طب ایرانی در بیماری کوید۱۹ را به معاونت‌های مرتبط […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – محمدرضا شمس اردکانی اظهار داشت: بیم آن می‌رود که در پاییز هر سال دوباره شعله‌ور شده و جهان را فرا بگیرد.

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ویرایش نخست برنامه تدابیر پیشگیرانه و درمان‌های کمکی طب ایرانی در بیماری کوید۱۹ را به معاونت‌های مرتبط در وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ابلاغ کرد.

به گزارش وبدا، دکتر «محمدرضا شمس اردکانی»، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در این نامه با اشاره به آثار اقتصادی و اجتماعی وسیع همه‌گیری کووید ۱۹ که در مدت زمان کوتاهی همه کشورهای کره خاکی را درنوردید، آورده است: گرچه آتش این همه‌گیری در فصل جاری در حال کم‌رنگ شدن است، اما بیم آن می‌رود که در پاییز هر سال دوباره شعله‌ور شده و جهان را فرا بگیرد و منطقی به نظر می‌رسد که بر پایه دستورات سازمان جهانی بهداشت، از تمامی ظرفیت‌های موجود، از جمله ظرفیت‌های طب‌های سنتی، برای درمان آن بهره‌برداری شود.

وی تاکید کرده است: از آنجا که نظام سلامت نظامی یکپارچه است، نمی‌شود اقدامات مرتبط با سلامت مردم را خارج از آن انجام داد و پروتکل‌های طب سنتی در زمینه مهار کرونا و درمان بیماران مبتلا نیز همه از مسیرهای تعریف‌شده توسط وزارت بهداشت پیش رفته‌اند و تلاش شده است در این برنامه، مطالبی گردآوری شود که حداقل مبتنی بر شواهد باشند.

گفتنی است، در برنامه «تدابیر پیشگیرانه و درمان‌های کمکی طب ایرانی در بیماری کوید۱۹» که به‌عنوان دستورالعملی بر اساس منطق طب ایرانی و تجربیات درمانگران این دانش بر بیماران کووید۱۹ پایه‌ریزی شده، تدابیر طب ایرانی و مکمل در هفت دسته‌بندی شامل مردم عادی، افراد پرخطر، بیماران سر پایی، بیماران بستری ساده، بیماران بستری بخش مراقبت‌های ویژه، بهبودیافتگان و پساکرونا بیان شده است که توصیه‌ها و تدابیر مربوط به پیشگیری و خودمراقبتی در مردم عادی، در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.