سه شنبه, 11 آذر , 1399 16 ربيع ثاني 1442 Tuesday, 1 December , 2020 ساعت ×
پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا؛ از استقرار پزشک در محل تا ارایه خدمات نقاهتگاهی در منزل و ضدعفونی کردن محیط/ دکتر حسین زاده در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
بازدید 34
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – دکتر حسین زاده جزئیات طرح «پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا» سازمان علوم پزشکی تهران را تبیین کرد و گفت: سعی داریم برای ضدعفونی کردن بخش های مختلفی که مردم بیشتر با آن در ارتباط هستند، دستگاه ها و امکاناتی را آماده سازی کنیم و به منظور قطع ارتباط مستقیم […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – دکتر حسین زاده جزئیات طرح «پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا» سازمان علوم پزشکی تهران را تبیین کرد و گفت: سعی داریم برای ضدعفونی کردن بخش های مختلفی که مردم بیشتر با آن در ارتباط هستند، دستگاه ها و امکاناتی را آماده سازی کنیم و به منظور قطع ارتباط مستقیم دست با این نقاط آلوده به ویروس  طرح هایی پیشنهاد شد که بر طبق آن می توان تجهیزاتی را روی این بخش ها سوار کرد تا به صورت اتوماتیک ضدعفونی شوند. این ایده ها در مرکز منش در حال پیگیری و بررسی می باشند.

دکتر رضا حسین زاده در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران درباره اهداف و جزئیات طرح «پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا» که از سوی سازمان علوم پزشکی تهران در حال انجام است، اظهار کرد: در حال حاضر کرونا معضلی برای تمام کشورهای دنیاست و ایران هم مستثنی از این مساله نیست. سازمان علوم پزشکی تهران برای اینکه بتواند در این مسیر خدمات پزشکی و تشخیصی ارایه دهد، اقداماتی مانند پایش بالینی، تشخیص سلامت کارکنان، تست کرونا، ضدعفونی کردن محیط کار یا سازمان ها و همچنین اقداماتی برای محافظت شخصی افراد را در دستور کار خود قرار داده است.

استقرار پزشک و دستیار در محل کار

وی با بیان اینکه هدف سازمان علوم پزشکی تهران در اجرای طرح پایش سلامت کارکنان، شکست کرونا و حفاظت از سلامت و جان مردم کشور است، گفت: طبق طرح «پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا» چنانچه سازمان مربوطه استقرار پزشک و دستیار پزشک در محل را درخواست داشته باشد، این اقدام صورت خواهد گرفت و افرادی که مشکوک به کرونا هستند با معاینه هایی که انجام می شود ردیابی و نمونه برداری می شوند، این نمونه ها به آزمایشگاه منتقل خواهند شد و پس از بررسی تست کرونای این افراد، ابتلا و عدم ابتلای آنان به این ویروس اعلام می شود.

پایش بالینی، تشخیص سلامت کارکنان/ نمونه گیری و تست کرونا از کارکنان

دکتر حسین زاده به نوع دیگر همکاری با سازمان های و شرکتها و ارگانها اشاره و خاطرنشان کرد: طبق طرح پایش سلامت سازمان علوم پزشکی تهران پایش بالینی بدون استقرار پزشک و دستیار پزشک نیز امکان پذیر است بدین صورت که در زمانی مشخص و مقرر با توافق قبلی انجام شده با سازمانها برای پایش بالینی و تشخیص سلامت کارکنان اقدام می کنیم. به عنوان مثال در یک روز مشخصی تیم پزشکی در محل استقرار پیدا می کنند و سلامت جسمانی کارمندان سازمان مربوطه را پایش و بررسی می کنند و اگر افرادی مشکوک به کرونا بودند از آنان تست کرونا گرفته می شود و برای آزمایش ارسال می گردد و نتایج آن مورد پیگیری قرار می گیرد.

ارائه خدمات نقاهتگاهی در منزل

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در صورت ابتلای کارکنان سازمان ها و شرکت ها به بیماری کووید ۱۹، به مراکز درمانی مراجعه خواهند کرد و دستور قرنطینه صادر خواهد شد و اگر شرایط وخیم نباشد، مطمئناً قرنطینه خانگی خواهند شد؛ سازمان علوم پزشکی تهران خدمات نقاهتگاهی و حتی ICU در منزل را نیز محیا کرده است که متقاضیان این خدمت، در حد توان می توانند تحت پوشش این اقدامات قرار گیرند.

گندزدایی محیط سازمان

ایشان به نوع دیگری از ارایه خدمات سازمان علوم پزشکی تهران در طرح پایش سلامت کارکنان، اشاره و تصریح کرد: چنانچه افرادی از یک سازمان، آلوده به کرونا تشخیص داده شوند مطمئناً حس آلوده بودن محیط به همکاران منتقل می شود برای این منظور فرایند گندزدایی را در محیط سازمان پیشنهاد کردیم به این شکل که پرسنل آموزش دیده و حرفه ای با لباس های کاملاً ایمن و با امکانات لازم برای ضدعفونی سازی در محیط حاضر می شوند و ضدعفونی و گندزدایی محل را انجام می دهند.

آموزش کارکنان سازمان جهت پیگیری و ارجاعات بعدی

معاون محترم پژوهشکده فناوری های زخم و ترمیم بافت یارا افزود: در این طرح، بسته های مواد ضدعفونی کننده سطوح در نظر گرفته شده، این بسته ها به سازمان ها ارایه خواهد شد. همچنین فردی از نیروهای خدماتی این سازمان ها را آموزش می دهیم که روزانه به صورت مداوم این مورد را رعایت و اصول نظافت و ضدعفونی را انجام دهد ولی در عین حال با سازمان مربوطه قرار بسته می شود که به صورت دوره ای ضد عفونی کلی بصورت ادواری نیز انجام گردد.

ارایه مواد ضدعفونی کننده به کارکنان

وی ارایه بسته های محافظتی به کارکنان سازمان ها را از دیگر موارد این طرح عنوان و بیان کرد: جهت محافظت شخصی و حفظ سلامت کارکنان سازمان ها، بسته های حمایتی شامل دستکش، ماسک و مقدار مشخصی مواد ضدعفونی کننده تامین و در اختیار کارکنان قرار خواهد گرفت.

تجهیز سطوح آلوده به ویروس به دستگاه های اتوماتیک ضدعفونی کننده

دکتر حسین زاده به طرح های پژوهشی سازمان علوم پزشکی تهران برای مقابله با ویروس کرونا جدید اشاره و خاطرنشان کرد: با همکاری مرکز نوآوری و شکوفایی، سعی داریم برای ضدعفونی کردن بخش های مختلفی که مردم بیشتر با آن در ارتباط هستند، دستگاه ها و امکاناتی را آماده سازی کنیم. به عنوان مثال کلید، پریز برق و درهای ورود اغلب محل انتقال این ویروس هستند، به منظور قطع ارتباط مستقیم دست با این نقاط آلوده به ویروس  طرح هایی پیشنهاد شد که بر طبق آن می توان تجهیزاتی را روی این بخش ها سوار کرد تا به صورت اتوماتیک ضدعفونی شوند. این ایده ها در مرکز منش در حال پیگیری و بررسی می باشند.

وی گفت: در مراحل اولیه پایش، پزشکان عمومی وتیم پزشکی حرفه ای در محل پایش حضور خواهند داشت و در صورت تشخیص موارد ابتلا به بیماریهای خاص و ابتلای همزمان به کرونا، در صورت لزوم مبتلایان به پزشکان متخصص ارجاع داده خواهند شد، در مسیر ضدعفونی، تشخیص و درمان، کادر مجرب فعال هستند و خدمات بسیار مناسبی ارایه می شود.

معاون محترم پژوهشکده فناوری های زخم و ترمیم بافت یارا بیان کرد: طرح «پایش سلامت کارکنان در برابر ویروس کرونا» به نوعی در اهداف اولیه سازمان علوم پزشکی تهران وجود دارد، اما امروز که کشور با معضل این بیماری درگیر است، سازمان بر این هدف خود بیش از پیش تأکید دارد و تا زمانی که مردم درگیر این بیماری باشند، در صحنه حضور خواهد داشت و در جهت رفع نیازها به ارایه خدمات لازم خواهد پرداخت. ما می توانیم در قالب مرکز درمان در منزل و مرکز HSE سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ارایه خدمت کنیم و مشکلی از جهت خدمت در این قالب نخواهیم داشت.

دکتر حسین زاده در پایان گفت: امیدواریم در کنار سازمان ها و عوامل مختلفی که دست به دست هم دادند تا در مقابل این ویروس منحوس بایستند، بتوانیم حق و دین خود را نسبت به کشور ادا کنیم و امیدواریم همکاران ما که شبانه روز در این زمینه زحمت می کشند و اثر گذار هستند در فرایند کنترل موفق تر از پیش باشند. مطمئنا در رویکری که کادر درمانی برای این فرایند در نظر گرفتند از جان و دل همت می کنند. سازمان علوم پزشکی تهران نیز با اجرای این طرح ها تلاش دارد مأمن امنی از لحاظ فکری و روحی و مراقبتی برای مردم باشد و همچنین از این طریق کادر درمانی را مورد حمایت قرار دهد تا آنان با خیال راحت و فراغ بال بر این چالش فائق آیند.

لاز به ذکر است، این طرح از شنبه ابتدای فروردین ماه در تهران آغاز شده است و متقاضیان دریافت این خدمات می‌توانند با شماره تلفن ۶۴۰۶۴و ۶۶۴۹۰۸۰۵ بشکل شبانه روزی و همچنین شماره گیری کد دستوری  #۶۴۰۶۴*۶۶۵۵*    منوی خدمات را مشاهده نموده و درخواست خود را با اطمینان ثبت نماید یا با استفاده از سایت www. c-check.ir درخواست خودرا اعلام نمایند تا در ظرف ۱ساعت آینده با انها تماس گرفته و به درخواست ها پاسخ دهند.

همچنین لینک سایت دسترسی به خدمات نیز https://b2n.ir/644054 می باشد که به محض ثبت سفارش عملیاتی میگردد تا در خصوص ارائه خدمت مورد تقاضا اقدام گردد.

انتهای پیام

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.